HaberlerSamsunSamsun'a tramvay yerine troleybüs sistemi geliyor

Samsun'a tramvay yerine troleybüs sistemi geliyor - Samsun Haberleri

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 'Samsun için en uygun olan sistem şu ana kadar yaptığımız çalışmalarla elektrikli lastik tekerlekli troleybüs sistemi' dedi.

+
-
Samsun'a tramvay yerine troleybüs sistemi geliyor

Samsun       Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, tramvay  hattının uzatılması konusunda “Bildiğiniz gibi benim seçim kampanyamda da ifade ettiğim üniversite sapağından Taflan ’a kadar Tekkeköy’den de havaalanına kadar bu sistemle devam etmeyeceğiz. Aslında Samsun       için en uygun olan sistem şu ana kadar yaptığımız çalışmalarla elektrikli lastik tekerlekli troleybüs  sistemi. Bu sistem üzerinde hem işletme maliyeti 5’te 1 oranına düşüyor ve ilave bir hat oluşturmaya şehri bölmeye gerek kalmadan bildiğiniz bulvarda o yollarda bunları rahatlıkla çalıştırabiliyorsunuz. Bir özelliği de her türlü eğimli yollardan da dik bağlantıları rahat kurabiliyoruz” diye konuştu.

 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Samsun'da trafik kazası: 4 yaralıSAMSUN HABER
Samsun'da trafik kazası: 4 yaralı
Samsun'da kamyon tıra arkadan çarptı: 2 yaralıSAMSUN HABER
Samsun'da kamyon tıra arkadan çarptı: 2 yaralı
Samsun'da cezaevinden kaçan kişi yakalandıSAMSUN HABER
Samsun'da cezaevinden kaçan kişi yakalandı
Kavaklılardan tirit gecesiSAMSUN HABER
Kavaklılardan tirit gecesi

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da kamyon tıra arkadan çarptı: 2 yaralı Samsun'da kamyon tıra arkadan çarptı: 2 yaralıSamsun'da trafik kazası: 4 yaralı Samsun'da trafik kazası: 4 yaralıSivasspor'a 3 gün galibiyet izni Sivasspor'a 3 gün galibiyet izniMert Hakan bu sezonki 9. golünü attı Mert Hakan bu sezonki 9. golünü attıAksaray'da 2 kişinin yaralandığı kazada taraflar yol ortasında kavga etti Aksaray'da 2 kişinin yaralandığı kazada taraflar yol ortasında kavga ettiBağdat Caddesi'nde feci kaza: 1 kişi ağır yaralandı Bağdat Caddesi'nde feci kaza: 1 kişi ağır yaralandı
SIRADAKİ HABER