SAMSUN SON DAKİKA

Samsun sanayi sitesinde iş yerleri ve otomobiller küle döndü
< >
HaberlerGÜNDEMBakan Bekir Pakdemirli: 'Tavuk Etlerini Çamaşır Suyuna Bastırdım'

Bakan Bekir Pakdemirli: 'Tavuk Etlerini Çamaşır Suyuna Bastırdım'

Bakan Bekir Pakdemirli,gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

+
-
Bakan Bekir Pakdemirli: 'Tavuk Etlerini Çamaşır Suyuna Bastırdım'
Bakan Bekir Pakdemirli: 'Tavuk Etlerini Çamaşır Suyuna Bastırdım'

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli , döner etlerinin çamaşır suyuna batırıldığı yönündeki iddialara ilişkin yaptığı açıklamada "Makamda tavuk etlerini çamaşır suyunun içerisine bastırdım, ne olacak diye deniyorum. Elde edilen bir şey var mı, renk değişimi var mı diye baktık. Söz konusu değil" ifadelerini kullandı.

Pakdemirli, sahte gıdalara ilişkin çıkan haberlerin 'çoğunun' yalan olduğunu söyledi. Pakdemirli sözlerine şöyle devam etti:

"Çayda boya, kaşar peynirinde patates, dönerde çamaşır suyu... Bunların yüzde 90’ı yalan. Kaşar peynirinin içerisine patatesi tutturamazsınız. Tutturacak usta varsa bravo."

Pakdemirli çamaşır suyuyla yıkanan dönerlerle ilgili yapılan habere ilişkin ise "Geçen gün bir haber çıktı. ‘Dönerde çamaşır suyu’ diye.

Cumhurbaşkanımız da beni aradı. ‘Bu ne?’ dedi. ‘Benim bildiğim kadarıyla dönerde çamaşır suyundan bir şey elde edilmez ama ben yine de bakayım’ dedim. Gıda Kontrol Genel Müdürümüz, bu haberi yapan arkadaşı aradı. Adam özür diledi. ‘Sen Türkiye’de bu haberi yaydın. Yaydığına göre bildiğin, neresi varsa söyle, ekiplerimiz hazır. Baskın düzenleyeceğiz’ dedik. ‘Yok hayır’ dedi. Bir yandan da ben, makamda tavuk etlerini çamaşır suyunun içerisine bastırdım, ne olacak diye deniyorum. Elde edilen bir şey var mı, renk değişimi var mı diye baktık. Söz konusu değil. Bu haberi, yayanlar rulo döner üreticileri. Bunlar hazır döner üretiyorlar. İsteniyor ki Türkiye’de bütün döner büfeleri, hazır döner satın alsınlar, yerinden hazırlama yapmasınlar." ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER