HaberlerDolarDolar için rekor tahmin!

Dolar için rekor tahmin! - Dolar Haberleri

Londra merkezli bir ekonomik araştırma danışmanlığı şirketi Capital Economics, Türk Lirasının bu yıl dolar karşısında yüzde 20 oranında düşüş yaşayabileceği tahmini yaptı.

+
-
Dolar için rekor tahmin!

Londra merkezli yatırım şirketi nden dolar /TL için rekor tahminde bulunarak Türk Lirasının bu yıl dolar karşısında yüzde 20 oranında düşüş yaşayabileceği tahmini yaptı.

Londra merkezli şirkette üst düzey piyasa ekonomisti olarak görev yapan Jason Tuvey , pazartesi günü yayımlanan bir rapora atıfla doların yıl sonunda 7,5 lirayı bulabileceği öngörüsünde bulunuyor.

Tuvey, "Kilit risk, yetkililerin lirayı çok uzun süre tutması ve sonuç olarak dövizde daha düzensiz bir adaptasyona yol açması” diyor ve ekliyor:

“Bu, Türkiye'nin büyük döviz borçları bağlamında özellikle acı verici olacak.”
Türk devlet bankaları, son aylarda dolar satıyor ve Merkez Bankası da faiz oranlarını düşürüyor.

Hükümetin ekonomide büyümeyi artırmak için tüketicilere ve işletmelere ucuz krediler sunmasına yardımcı olmak amacıyla yapılan bu hamleler, siyasi finansal kriz ve istikrarsızlığın önünü daha da açıyor.

Türk lirası , son olarak İdlib’de yaşanan kriz sonrası 6,03’ü de aşarak son dokuz ayın rekorunu kırmılştı.

Dolarda tüm zamanların rekoru, Rahip Brunson krizi döneminde 7,2 lira ile kayda geçmişti.

 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
TMO fındık satışlarına başlıyor! İşte tarihEKONOMİ
TMO fındık satışlarına başlıyor! İşte tarih
Borsa günü düşüşle tamamladıEKONOMİ
Borsa günü düşüşle tamamladı
Dış pazara açılmamış firmalara ihracat koçluğu eğitimiEKONOMİ
Dış pazara açılmamış firmalara ihracat koçluğu eğitimi
Karabük'te 63 bin 481 aktif çalışan varEKONOMİ
Karabük'te 63 bin 481 aktif çalışan var

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor taraftarına müjde; Canlı Yayın Var! Samsunspor taraftarına müjde; Canlı Yayın Var!Ertuğrul Sağlam'dan basın açıklaması Ertuğrul Sağlam'dan basın açıklamasıKontrol Ertuğrul Sağlam'da Kontrol Ertuğrul Sağlam'daSamsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var? Samsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var?Samsunspor'a destek büyüyor Samsunspor'a destek büyüyorYüksel Yıldırım: 'Lider olunmaz,doğulur' Yüksel Yıldırım: 'Lider olunmaz,doğulur'Samsun'da pompalı tüfekle iş yeri kurşunlama Samsun'da pompalı tüfekle iş yeri kurşunlama Samsunspor son hazırlıklarını tamamladı Samsunspor son hazırlıklarını tamamladı18 Şubat Salı Samsun fındık fiyatları ne kadar? Güncel fındık fiyatları 18 Şubat Salı Samsun fındık fiyatları ne kadar? Güncel fındık fiyatları Samsunspor'da cezalı Caner Arıcı'nın yerine sağ bekte kim olacak? Samsunspor'da cezalı Caner Arıcı'nın yerine sağ bekte kim olacak?
SIRADAKİ HABER