HaberlerKilis'Ana Arı Yetiştiriciliği' Konulu Eğitim Programı gerçekleştirildi

'Ana Arı Yetiştiriciliği' Konulu Eğitim Programı gerçekleştirildi - Kilis Haberleri

Kilis 7 Aralık Üniversitesinde Dr. Ali Korkmaz tarafından 'Ana Arı Yetiştiriciliği' başlıklı iki oturumluk bir eğitim programı gerçekleştirildi.

+
-
'Ana Arı Yetiştiriciliği' Konulu Eğitim Programı gerçekleştirildi

Programa Rektör Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, Kilis İl Tarım ve Orman Müdürü Songül Kadıoğlu, Kilis Ziraat Odasından arı yetiştiriciliği ile uğraşan çiftçiler ve akademisyenler katıldı. Rektör Karacoşkun'un açılış konuşmasıyla başlayan programda kürsüye gelen Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden Dr. Ali Korkmaz, ilk oturumda bal arılarının ilginç dünyasına bir gezinti başlığı ile arı çeşitleri, bal yapım aşamaları, bal çeşitleri, arının yaşam evreleri konularında dinleyicilere çeşitli bilgiler verdi. İkinci oturumda 'Ana Arı Yetiştiriciliği'nin temel prensiplerinden ve kaliteli bal üretiminin sağlanabilmesi için yapılması gereken çalışmalardan söz eden Dr. Korkmaz, Türkiye'de ana arı yetiştiriciliğinin öneminin bilinmesine karşın, kaliteli bal elde edilmesinde hedeflediği düzeye henüz ulaşamadığını söyleyerek,arı sütüyle bolca beslenen genç ana arıların yetiştirilerek, baldaki verim ve kalitenin arttırılabileceğini vurguladı.
Program sonunda Dr. Ali Korkmaz'a Rektör Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun tarafından plaket takdim edildi. Korkmaz ayrıca Rektör Karacoşkun'u makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Ardahan'dan Muğla'nın 'Yerel tohum' çağrısına cevap verdiEKONOMİ
Ardahan'dan Muğla'nın 'Yerel tohum' çağrısına cevap verdi
Borsa haftayı yükselişle tamamladıEKONOMİ
Borsa haftayı yükselişle tamamladı
BAİB Başkanı Bahar: 'Başka pazarlar buluruz'EKONOMİ
BAİB Başkanı Bahar: 'Başka pazarlar buluruz'
Serbest piyasada altın fiyatlarıEKONOMİ
Serbest piyasada altın fiyatları

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da kamyon tıra arkadan çarptı: 2 yaralı Samsun'da kamyon tıra arkadan çarptı: 2 yaralıSivasspor'a 3 gün galibiyet izni Sivasspor'a 3 gün galibiyet izniMert Hakan bu sezonki 9. golünü attı Mert Hakan bu sezonki 9. golünü attıSamsun'da trafik kazası: 4 yaralı Samsun'da trafik kazası: 4 yaralıAksaray'da 2 kişinin yaralandığı kazada taraflar yol ortasında kavga etti Aksaray'da 2 kişinin yaralandığı kazada taraflar yol ortasında kavga ettiBağdat Caddesi'nde feci kaza: 1 kişi ağır yaralandı Bağdat Caddesi'nde feci kaza: 1 kişi ağır yaralandı
SIRADAKİ HABER