SAMSUN SON DAKİKA

Yargıtay'dan emsal miras kararı
< >
HaberlerSAMSUN HABERErsan Aksu'dan Yunan vekile sert tepki

Ersan Aksu'dan Yunan vekile sert tepki

+
-
Ersan Aksudan Yunan vekile sert tepki
Ersan Aksu'dan Yunan vekile sert tepki

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Avrupa Parlamentosu Genel Kurulu'nda Türk bayrağına saldırma küstahlığını gösteren ırkçı Yunan Milletvekiline sert tepki gösterdi.

Brüksel'de düzenlenen Avrupa Parlamentosu Genel Kurulu'nda Yunan Milletvekili Ioannis Lagos ’ın Yunan adalarındaki göçmenlerin durumuna ilişkin oturumda Türk bayrağı nı yırtmasına AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu  sert tepki göstererek, "Bu küstah davranışı sergileyen aciz ve şımarıklar, bayrağımıza saldıran elleri dün nasıl kırmış isek, bugün de aynısını ve hatta fazlasını yapacağımızı çok iyi bilmeliler." dedi.

"Bağımsızlığımızın sembolü Ay Yıldızlı şanlı Türk Bayrağımız ilelebet dalgalanmaya devam edecektir" diyen Başkan Aksu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; "Irkçı, aciz, şımarık Yunan vekil küstah bir harekette bulundu. Haddini bilmeyen bu kişiye karşı devlet olarak gereken karşılık verilmiştir. Türkiye olarak biz kimsenin bayrağına saygısızlık yapılmasını doğru bir yaklaşım olarak görmeyiz. Herkesin de bu düşünceye sahip olması gerekmektedir. Dolayısyla bu küstahlığı yapan aciz vekile Avrupa Parlamentosu da haddini bildirmelidir"

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
SIRADAKİ HABER