SON DAKİKA

Samsun'da tramvay yayaya çarptı
<>
HaberlerSamsunSamsun'da projelere milyonluk hibe

Samsun'da projelere milyonluk hibe - Samsun Haberleri

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) 2020 yılı Ocak ayı Yönetim Kurulu Toplantısı bugün Çorum'da gerçekleştirildi.

+
-
Samsun'da projelere milyonluk hibe

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı  tarafından 2019 yılında ilan edilen Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı  kapsamında Samsun ’da 3 proje 10 milyon TL hibe kazandı.

Toplantıda OKA  2019 Yılı Yönetim Kurulu Başkanı Amasya Valisi Dr. Osman Varol  görevi 2020 yılı dönem başkanlığını yürütecek Çorum Valisi Mustafa Çiftçi ’ye devretti.

Bu süre zarfında Samsun Valisi Osman Kaymak ’ın da başkanvekilliği görevini yapacağı duyuruldu.

Toplantıda yaptığı konuşmada Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı  tarafından 2019 yılında ilan edilen Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı kapsamına Samsun’un da dahil olduğunu söyleyen Dr. Osman Varol, “Ondokuz Mayıs Üniversitesi  Yeşilyurt Meslek Yüksek Okulu ile Hassas Döküm Teknikeri Eğitim Atölyesi, Samsun Büyükşehir Belediyesi  ile Samsun İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) İşlik Kapasitesinin Artırılması ve Ortak Kullanım Atölyesi Kurulması Projesi ve Samsun Ticaret ve Sanayi Odası ile Samsun Lojistik Merkez Yatay Kapalı Depo Yapım Projesi desteklenmeye hak kazanmıştır. Bölgemize bu projeler ile birlikte yaklaşık 10 milyon TL hibe kazandırılmıştır. Ayrıca, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından uygulanan Sosyal Gelişme Mali Destek Programı kapsamında bölgemizden iki proje başarılı bulunarak 2020 yılında uygulanmaya başlanacaktır” diye konuştu.


2019 yılında yapılan faaliyet ve destekleri de anlatan Varol görev devir teslimi öncesinde, “Bilindiği üzere Ajansımızda Yönetim Kurulu Başkanlığı görevi alfabetik sıraya göre ve birer yıl olmak üzere bölgemizdeki 4 ilimizin valileri tarafından yerine getirilmektedir. Bu kapsamda 2020 yılı dönem başkanlığı Çorum Valisi Mustafa Çiftçi tarafından yürütülecektir. Bu süre zarfında Samsun Valisi Osman Kaymak da başkanvekilliği görevini üstlenecektir. Bu vesile ile 2019 yılı boyunca süren bizim dönem başkanlığımız süresince bize her türlü desteğini esirgemeyen yönetim kurulu üyelerimize ve kalkınma ajansımız tarafından kuruluşundan bugüne kadar başarıyla yürütülen tüm çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bundan sonra da ajansımızın çalışma ve hizmetlerinin aynı hızla ve daha büyük başarılarla devam edeceğine inanıyorum” sözlerini kullandı.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
CORONA VİRÜS BELİRTİLERİ MEVSİMSEL GRİBE BENZİYORSAMSUN HABER
CORONA VİRÜS BELİRTİLERİ MEVSİMSEL GRİBE BENZİYOR
Haftanın Kitabı Türklerin Büyükleri Cansu Canan ÖzgenSAMSUN HABER
Haftanın Kitabı Türklerin Büyükleri / Cansu Canan Özgen
25 Ocak Cumartesi Samsun ve ilçeleri hava durumuSAMSUN HABER
25 Ocak Cumartesi Samsun ve ilçeleri hava durumu
Samsun'dan Elazığ'a AFAD ekipleri gönderildiSAMSUN HABER
Samsun'dan Elazığ'a AFAD ekipleri gönderildi

EN ÇOK OKUNANLAR

Depremde kaç kişi hayatını kaybetti? Depremin son bilançosu açıklandı! Depremde kaç kişi hayatını kaybetti? Depremin son bilançosu açıklandı!Yanlış cenaze gönderilen akrabalar: 'İkinci bir şoku yaşadık' Yanlış cenaze gönderilen akrabalar: 'İkinci bir şoku yaşadık'Ordu, Elazığ için seferber oldu Ordu, Elazığ için seferber oldu25 Ocak Cumartesi Samsun ve ilçeleri hava durumu 25 Ocak Cumartesi Samsun ve ilçeleri hava durumuOrdu'dan Elazığ'a yardım eli Ordu'dan Elazığ'a yardım eliHaftanın Kitabı Türklerin Büyükleri / Cansu Canan Özgen Haftanın Kitabı Türklerin Büyükleri / Cansu Canan ÖzgenÜniversite öğrencileri için ücretsiz butik Üniversite öğrencileri için ücretsiz butikSivasspor'da Hugo Vieira'nın Sözleşmesi Feshedildi Sivasspor'da Hugo Vieira'nın Sözleşmesi FeshedildiIsparta'da zincirleme kaza: 6 yaralı Isparta'da zincirleme kaza: 6 yaralıCORONA VİRÜS BELİRTİLERİ MEVSİMSEL GRİBE BENZİYOR CORONA VİRÜS BELİRTİLERİ MEVSİMSEL GRİBE BENZİYOR
SIRADAKİ HABER