SON DAKİKA

Samsun'da tramvay yayaya çarptı
<>
HaberlerSamsunSamsun Valisi Osman Kaymak açıkladı! ' Samsun ilk sıralarda'

Samsun Valisi Osman Kaymak açıkladı! ' Samsun ilk sıralarda' - Samsun Haberleri

Samsun'da 59 branşta 104 bin 21 lisanslı, 12 bin 345 faal sporcunun bulunduğu açıklandı.

+
-
Samsun Valisi Osman Kaymak açıkladı! ' Samsun ilk sıralarda'

Samsun Valisi Osman Kaymak, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü nün 2019 yılında yürüttüğü faaliyet, organizasyon ve projeler ile sporcu sayıları hakkında açıklama yaptı.

Vali Kaymak, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün 2019 yılında toplam proje tutarı 429 milyon TL olan 16 proje  yürüttüğünü, bunların 5’inin tamamlandığını ve diğerlerinin yılları sari olarak devam ettiğini belirtti.

Açıklamasında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü nün 2019 yılında yapmış olduğu faaliyetlere ve spor cu sayılarına da değinen Osman Kaymak, “İlimizde 59 branşta 104 bin 21 lisanslı sporcumuz, 12 bin 345 faal sporcumuz bulunmaktadır. Spor Kenti Samsun vizyonu nu üstlenen ilimiz, sporcu sayısıyla ülkemizde en ön sıralarda yer almaktadır. İlimiz 2019 yılında 20’si ulusal, 3’ü uluslararası olmak üzere 23 müsabakaya ev sahipliği yapmıştır” dedi.

Samsun Valisi Osman Kaymak  açıklamasının devamında şu bilgileri verdi:

“Yine 2019 yılında ana lig ve diğer spor faaliyetleri ile okul sporları kapsamında; 33 faaliyet düzenlenmiş olup, bu faaliyetlere diğer illerle birlikte 974 takımdan 10.802 sporcu katılmıştır.


2019 yılı yaz döneminde İl Müdürlüğü bünyesinde açılan 5-18 yaş yaz spor okulları büyük ilgi gördü. Yaz Spor Okullarına 17 ilçede 110 çalıştırıcı koordinesinde 24 branşta 30 bin 134 çocuk ve genç katıldı.
2019 yılında ilimizin Avrupa ve dünya başarılarına baktığımız zaman 29 sporcumuzun ödül aldığını görmekteyiz. Sporcularımızdan 5’i dünya 1.’si, 4’ü dünya 2.’si, 1’i dünya 3.’sü, 10’u Avrupa 1’si, 3’ü Avrupa 2.’si ve 6’sı Avrupa 3.’sü olmuştur. Bu anlamda bayrağımızı uluslararası alanda dalgalandıran ve İstiklal Marşımızı okutan sporcularımızın tebrik ederim. İnşallah Samsunumuz mevcut spor tesisleri ve sporcularıyla daha da başarılı olacaktır.”

94 bin çocuk geleceğe kulaç attı 

Geleceğe Kulaç Atıyoruz Projesi ile 2015-2019 yıllarında 64 bin, Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi ile 30 bin çocuğun yüzme öğrendiğini açıklayan Vali Kaymak, “2020 yılında bu sayıların 100 binleri geçmesini hedefliyoruz. 2020 yılında tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız ile vatandaşlarımızı ve çocuklarımızı spor yapmaya davet ediyor, çocuklarını İl Müdürlüğümüzün faaliyetlerine dahil ederek gelişimlerine katkıda bulunan ailelerine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Samsun'da evine giren 3 kişi hayatını kararttıSAMSUN HABER
Samsun'da evine giren 3 kişi hayatını kararttı
Samsunlu Efsane: Yaşar DoğuSAMSUN HABER
Samsunlu Efsane: Yaşar Doğu
Kar yağışı fındıkçıların yüzünü güldürdüSAMSUN HABER
Kar yağışı fındıkçıların yüzünü güldürdü
İNSAN HAZRETLERİSAMSUN HABER
İNSAN HAZRETLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor - BAK spor maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda? Samsunspor - BAK spor maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda?Samsunspor BAK Spor maçı canlı yayın Samsunsonhaber'de Samsunspor BAK Spor maçı canlı yayın Samsunsonhaber'deSamsunspor BAK Spor maçı muhtemel ilk 11'i Samsunspor BAK Spor maçı muhtemel ilk 11'iBugün günlerden Samsunspor Bugün günlerden SamsunsporSamsun'da evine giren 3 kişi hayatını kararttı Samsun'da evine giren 3 kişi hayatını kararttıKar yağışı fındıkçıların yüzünü güldürdü Kar yağışı fındıkçıların yüzünü güldürdüSamsunspor BAK Spor maçı ücretsiz canlı yayın izle! Samsunspor BAK Spor maçı ücretsiz canlı yayın izle!Samsunspor'un BAK Spor maçı ilk 11'i Samsunspor'un BAK Spor maçı ilk 11'iSamsunspor maça hibrit çim üzerinde hazırlandı. Samsunspor maça hibrit çim üzerinde hazırlandı.26 Ocak Pazar Samsun hava durumu! 26 Ocak Pazar Samsun hava durumu!
SIRADAKİ HABER