SON DAKİKA

Samsunspor'da Dernek Kongre Kararı Aldı
<>
HaberlerVezirköprüSamsun'da yaralama cezası okula yapılan yardımla kapandı

Samsun'da yaralama cezası okula yapılan yardımla kapandı - Vezirköprü Haberleri

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde yaralama olayı tarafları okula 15 bin lira yardım yapma şartıyla uzlaştı.

+
-
Samsun'da yaralama cezası okula yapılan yardımla kapandı

Samsun haberleri;   Adalet Bakanlığı Uzlaştırmacısı Osman Aker, müşteki S.A. ile şüpheli K.A.’yı uzlaştırması sonucu ilçenin Sarıalan İlk-Ortaokuluna 15 bin liralık temizlik ve spor malzemeleri, bilgisayar, kırtasiye desteği sağladı. Alınan malzemeler Uzlaştırmacı Osman Aker  tarafından Okul Müdürü Ahmet Konuşum  ve Mahalle Muhtarı Kenan Demir 'e teslim edildi.

Dosyanın kasten adam yaralama dosyası olduğu, bu dosyanın tarafları uzlaştırması için Uzlaştırmacı Osman Aker’e verildiği, tarafların ikna edilmesi neticesinde müşteki S.A.’nın kendisi için bir şey istemediği, şüpheliden bir okula yardım yapılmasını istediği belirtildi.

Tarafları uzlaştıran Osman Aker, müşteki S.A.’nın şüpheli K.A.’dan okula yardım etmesini istediğini, şüphelinin bu isteği memnuniyetle karşıladığını ve bir okula yardım etmekten mutlu olacağını belirttiğini ifade etti. Osman Aker, bu olayın eğitime katkı sağlamanın yanı sıra toplumsal barışın sağlanmasına da olumlu katkı yaptığını ve çok mutlu olduğunu belirtti.

Mahalle Muhtarı Kenan Demir, Uzlaştırmacı Osman Aker’e teşekkür ederek, okula önemli bir destek sağlandığını böyle uzlaştırmacılara çok ihtiyaç olduğunu, okulun genel ihtiyaçlarının bir çoğunun karşılandığını söyledi.

Öğretmenler ve öğrenciler de kendileri için yapılan bu yardım için teşekkür ederek mutluluklarını dile getirdiler.

YORUMLAR1 yorum
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Vatandaş2 gün önce
Yardım yapılan okul noter huzurunda yapılan çekilişle mi belirlendi yoksa haberin figüranlarından birinin torpiliyle mi yapıldı, torpili yapan şahıs kendine yaptığının doğru olup olmadığını sordu mu?Bu soruları sorabilecek muhabirler bekliyoruz...
İlkadım'da şiir gecesinde aşıklar atıştıSAMSUN HABER
İlkadım'da şiir gecesinde aşıklar atıştı
Samsunlulara 'meme sempozyumu' davetiSAMSUN HABER
Samsunlulara 'meme sempozyumu' daveti
18 Ocak Cumartesi güncel fındık fiyatları ne kadar Samsun fındık fiyatları SAMSUN HABER
18 Ocak Cumartesi güncel fındık fiyatları ne kadar? Samsun fındık fiyatları
18 Ocak Samsun Nöbetçi Eczaneler, İlkadım, Atakum nöbetçi eczane, Tüm ilçelerSAMSUN HABER
18 Ocak Samsun Nöbetçi Eczaneler, İlkadım, Atakum nöbetçi eczane, Tüm ilçeler

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'un Muhtemel 11'i Samsunspor'un Muhtemel 11'iSamsun'da vahşi cinayete 3 tutuklama Samsun'da vahşi cinayete 3 tutuklamaSamsunspor Pendikspor maçı canlı yayın nasıl izlerim? Samsunspor Pendikspor maçı canlı yayın nasıl izlerim?Samsun'da görenleri şaşırtan koleksiyon Samsun'da görenleri şaşırtan koleksiyonSamsun'da tirit gecesine yoğun katılım Samsun'da tirit gecesine yoğun katılımOsman Kaymak'tan Samsunspor'a destek Osman Kaymak'tan Samsunspor'a destekGün Samsunspor'un Gün Samsunspor'un18 Ocak Cumartesi Samsun ve ilçeleri hava durumu? 18 Ocak Cumartesi Samsun ve ilçeleri hava durumu?18 Ocak Cumartesi güncel fındık fiyatları ne kadar? Samsun fındık fiyatları 18 Ocak Cumartesi güncel fındık fiyatları ne kadar? Samsun fındık fiyatlarıÇocuğunu bıçakladıktan sonra canına kıydı Çocuğunu bıçakladıktan sonra canına kıydı
SIRADAKİ HABER