SON DAKİKA

Samsunspor'da Dernek Kongre Kararı Aldı
<>
HaberlerİstanbulLibya’ya traktör ihracatı başladı

Libya’ya traktör ihracatı başladı - İstanbul Haberleri

Türk traktör firması Mehmet Şimşeker, Afrika kıtasına traktör satışına başladı. Libya merkezli El Jadidah firması ile arasında resmi temsilcilik anlaşması imzalandı. Kaddafi döneminden bu tarafa Libya’da kullanılan 290 serisi model, efsane traktör olarak biliniyordu. Türkiye’de 1998 yılında üretimi durdurulan 290 serisi Libyalı çiftçilerinden ta

+
-
Libya’ya traktör ihracatı başladı

İlk siparişler Libya’ya vardı
Libya coğrafyasına en uygun model 85 beygir gücünde olan Mehmet Şimşeker 290 modelinin ihracatına Ocak ayında başlandı. Libya’nın bir tarım ülkesi olması sebebiyle bu traktöre yeniden ihtiyaç duyuldu.
Bunun üzerine Al Jadidah ve Şimşeker firması arasında son 1 yıldır müzakereler başladı ve görüşmeler neticesinde Al Jadıdah firması Mehmet Şimşeker markasıyla Libya için yetkili distribütörlük antlaşması yaptı. Anlaşma çerçevesinde ilk siparişler Libya’ya gönderildi. Firma sahibi Mehmet Şimşeker, “Böyle karışıklık olmasına rağmen Libya’da hayat devam ediyor. Şu an bu ülkeye traktör ihraç eden tek firmayız. Bundan sonra da aylık periyotlar halinde ihracatımız devam edecek ve diğer Afrika ülkelerinden de markamıza oldukça yoğun ilgi var, o ülkelerle de distribütörlük görüşmelerimiz devam ediyor” dedi.
Gana’nın siparişleri de yola çıkıyor
Mehmet Şimşeker diğer bir Afrika ülkesi olan Gana’ya da distribütörlük verdiklerini, yakında zamanda aldıkları siparişleri teslim etmek için sevkiyata başlayacaklarını söyledi. Şimşeker, diğer Afrika ülkelerinde ise çalışmalarının devam ettiğini sözlerine ekledi.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Türkiye'nin dördüncü GSM operatörü geliyorEKONOMİ
Türkiye'nin dördüncü GSM operatörü geliyor
19 Ocak Pazar Samsun'da Dolar ve Euro ne kadarEKONOMİ
19 Ocak Pazar Samsun'da Dolar ve Euro ne kadar?
Deri sektöründe çifte mutlulukEKONOMİ
Deri sektöründe çifte mutluluk
Malatya'da yetişiyor, Nazilli'de işleniyor faydaları saymakla bitmiyorEKONOMİ
Malatya'da yetişiyor, Nazilli'de işleniyor faydaları saymakla bitmiyor

EN ÇOK OKUNANLAR

Veli ve Muhsin İlk Defa Samsunspor forması giydi Veli ve Muhsin İlk Defa Samsunspor forması giydiSamsun'da trafik kazası; 1 yaralı Samsun'da trafik kazası; 1 yaralı19 Ocak Pazar Samsun hava durumu! Samsun'a kar yağacak mı? 19 Ocak Pazar Samsun hava durumu! Samsun'a kar yağacak mı?Samsunspor taraftarı her yerde Samsunspor taraftarı her yerde Dinmeyen Sızı: 20 Ocak 1989 Dinmeyen Sızı: 20 Ocak 1989Karaaslan'dan 20 Ocak Samsunspor mesajı Karaaslan'dan 20 Ocak Samsunspor mesajı19 Ocak Pazar altın fiyatları ne kadar? Altın fiyatları yükseliyor! 19 Ocak Pazar altın fiyatları ne kadar? Altın fiyatları yükseliyor!Tokat Yazmacılar hanı alevlere teslim oldu Tokat Yazmacılar hanı alevlere teslim olduÜzengili şehitleri, dualarla anıldı Üzengili şehitleri, dualarla anıldıKayseri Kazancılar Çarşısı'nda yangın Kayseri Kazancılar Çarşısı'nda yangın
SIRADAKİ HABER