SAMSUN SON DAKİKA

Samsun'da masaj yaptırmaya gitti dolandırıldı
< >
HaberlerSAMSUN HABERDünyadaki doğal afetlere karşı duyarsız kalmamalıyız

Dünyadaki doğal afetlere karşı duyarsız kalmamalıyız

+
-
Dünyadaki doğal afetlere karşı duyarsız kalmamalıyız
Dünyadaki doğal afetlere karşı duyarsız kalmamalıyız

Avustralya'da devam eden orman yangınlarını tüm dünya endişe ile takip ediyor

Liv Hospital Samsun Psikoloji Kliniği ’nden Uzman Klinik Psikolog Enise Öziç , doğal afetler karşısında herkesin duyarlı davranması gerektiğini söyledi, çocukların da bu şekilde yetiştirilmesi gerektiğini vurguladı.

Psikolog Öziç, “Tüm dünya Avustralya yangınından etkilendi. Yangında zarar gören canlıların görüntülerieminim çoğumuzun içini acıttı. Bu tip doğa felaketlerine duyarlı olmak, çocuklarımızı da duyarlı yetiştirmek topluma faydalı insanlar yetiştirmenin temelidir” dedi.

GÜÇ BİRLİĞİ SAĞLANMALI 

Yangın  gibi doğal felaketlerin insan ve hayvanların yaşamında ağır travmatik etkiler oluşturduğunu söyleyen Uzman Klinik Psikolog EniseÖziç sözlerini şöyle sürüdü:“Bu etkilerin silinmesi uzun zaman alabilmektedir. Bu gibi dönemlerde maddi ve manevi olarak güç birliği sağlanması acının daha kolay atlatılmasına yardımcı olabilmektedir. Hepimizin sosyal sorumlulukları vardır, yaşam bir diğerinin yaşamına dokunduğunda anlam kazanabilmektedir. Psikolojik sağlık, doğayı da içerdiğinde daha çok mümkündür. Yapılan çalışmaların doğal yaşam alanlarının insan psikolojisine pozitif etki yarattığını kanıtlamaktadır. Dolayısıyla kendimizi doğanın bir parçası olarak düşünerek var olan doğal yaşam kaynaklarına karşı gerekli sorumluluklarımızı gerçekleştirmeliyiz, çocuklarımızı bu sorumlulukların bilincinde olacak şekilde yetiştirmeliyiz. Doğaya iyi bakmanın kendimize iyi bakmak demek olduğunu unutmamalıyız.”

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER