SAMSUN SON DAKİKA

Samsun rekora koşuyor
< >
HaberlerSİYASETSon dakika! Erhan Usta Ali Babacan'ın partisine gececek mi?

Son dakika! Erhan Usta Ali Babacan'ın partisine gececek mi?

+
-
Son dakika! Erhan Usta Ali Babacanın partisine gececek mi?
Son dakika! Erhan Usta Ali Babacan'ın partisine gececek mi?

Samsun Bağımsız Milletvekili Erhan Usta'nın, Ali Babacan'ın partisine geçeceği iddia ediliyor.

Ali Babacan'ın, partisini yeni yılda kurması bekleniyor. Samsun Bağımsız Milletvekili Erhan Usta, Babacan'ın partisine geçeceği iddai ediliyor, Edinilen bilgiye göre Usta, Babacan ile beraber hareket edip yeni kurulacak partiye katılacağı söyleniyor.

ERHAN USTA PARTİSİNDEN İHRAÇ EDİLMİŞTİ 

Ekonomist, planlama uzmanı olan Usta, MHP'den 25. 26. ve 27. dönemde Samsun milletvekili seçildi. İki yıl süreyle MHP Grup Başkanvekili olarak görev yapan Usta, Meclis'te Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) hakkındaki önergeye "evet" oyu vermişti.

Erhan Usta, "Jest ile rest arasında bir harf farkı var. İttifak olmazsa olmazımız değil" diyerek Samsun'da 7 belediye istediklerini ancak AKP'nin 2 belediye verdiğini söylemişti. Usta bu söylemlerinden sonra MHP'den ihraç edilmişti.

ERHAN USTA KARİYERİ 

1966 yılında Havza'da dünyaya geldi. Ekonomist, Planlama Uzmanı; İlk ve orta öğrenimini memleketi Havza'da yaptı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümünü bitirdi. ABD Northeastern Üniversitesinde İktisat Politikası ve Planlama dalında bölüm birincisi olarak master derecesi aldı. Celal Bayar Üniversitesi İktisat Ana Bilim Dalında doktora çalışması devam etmektedir.

Devlet Planlama Teşkilatı'nda (Kalkınma Bakanlığı) Uzman Yardımcısı, Uzman, Daire Başkanı, Genel Müdür, Müsteşar Yardımcısı olarak görev yaptı. İstanbul Finans Merkezi Koordinatör Yardımcılığının yanı sıra 10 yıl süreyle İç Denetim Koordinasyon Kurulu Üyeliği, kamu şirketlerinde yönetim kurulu üyelikleri; görevi gereği finans, vergi, muhasebe, sağlık, ilaç gibi alanlarda birçok kurul, komisyon ve konseyde başkan ve üye olarak çalıştı. Son 10 yılda, kalkınma planı, orta vadeli programlar ve makro ekonomik politika hazırlıklarının teknik koordinasyonunu yürüttü.

25 ve 26. Dönemde Samsun Milletvekili seçildi. MHP Grup Başkanvekili olarak görev yaptı. Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Usta, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
SIRADAKİ HABER