SON DAKİKA

Samsun'da mezarcılar birbirine girdi: 6 yaralı
<>
HaberlerSamsunSamsun'da Hasan Uzunlar MHP ve AK Parti arasında kriz çıkardı

Samsun'da Hasan Uzunlar MHP ve AK Parti arasında kriz çıkardı - Samsun Haberleri

AK Parti'li Hasan Uzunlar, Atatürk'e yaptığı hakaretlerin ardından bu defa da MHP ve AK Parti arasında ufak çaplı bir krize neden oldu.

+
-
Samsun'da Hasan Uzunlar MHP ve AK Parti arasında kriz çıkardı
Samsun'da Hasan Uzunlar MHP ve AK Parti arasında kriz çıkardı

10 Kasım 'da Atatürk 'e ettiği ağır hakaretlerin ve oluşan kamuoyu tepkisinin ardından görevden alınan Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi AKP Grup Başkanvekili Hasan Uzunlar , bu defa da MHP ve AK Parti arasında ufak çaplı bir krize neden oldu.

Atatürk'e karşı yaptığı hakaret içerikli paylaşımları sonrasında görevden alınan ancak disipline verilmesine rağmen halen AK Parti'den ihraç işlemi gerçekleştirilmeyen Hasan Uzunlar, bu kez de hedefine Cumhur İttifakı  üyesi MHP 'lileri aldı. Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Uzunlar, "Her zaman söylerim. MHP'den ayrılan Müslüman kesim Muhsin Yazıcıoğlu ile devam ettiler. Milliyetçi kesim MHP'de kaldı. (İYİ Parti'yi kastederek) İP'e de tüm bunlardan artanlar gitti" diye yazdı.

Bu paylaşıma MHP tabanından ciddi tepkiler gelirken İl Teşkilatı’nın konuyla ilgili olarak AK Parti ile temasa geçtiği öğrenildi.

MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak ve AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu yaptıkları telefon görüşmesinin ardından bir araya gelerek görüşme kararı aldılar. Cumhur İttifakı ruhuna da zarar veren paylaşımları için Uzunlar’ın partiden ihraç edilip edilmeyeceği ise henüz netlik kazanmadı.

 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER