SAMSUN SON DAKİKA

Samsun rekora koşuyor
< >
HaberlerSAMSUNSPORMaça gitmeyen vekillere fırsat doğdu

Maça gitmeyen vekillere fırsat doğdu

+
-
Maça gitmeyen vekillere fırsat doğdu
Maça gitmeyen vekillere fırsat doğdu

Samsunspor maçlarına gidip destek vermeyen vekiller maçta olay yaşanınca fırsata çeviriyorlar.

Samsunspor Haber: Yılport Samsunspor 'un Yeni Çorumspor  ile dünkü oynanan maçında meydana gelen olaylar sebebiyle İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar  ve Bağımsız Samsun Milletvekili Erhan Usta Samsunspor  taraftarına destek açıklaması yaptılar.

Ancak maçlarda taraftarın arasında yerini almayan vekiller olumsuz olaylar yaşandığında işi fırsat bilip sahaya çıkıyorlar.

İşte Bedri Yaşar’ın açıklamaları 

"Biletli taraftarlarımız stada alınmamıştır.Yeni Çorumspor  ile Yılport Samsunspor arasında dün oynanan maç öncesi maalesef istenmeyen bir takım olaylar meydana gelmiştir. Samsunsporlu  bazı taraftarlar stada alınmamıştır. Stada alınmayan bu taraftarlara TOMA ’larla, biber gazı ve göz yaşartıcı gazlarla müdahale edilmiştir.

Çok sayıda taraftar yapılan bu müdahale sırasında zarar görmüştür. Fenalık geçiren bazı taraftarlara, statta bulunan 112 acil servis ekipler müdahalede bulunmuşlardır. Yaşlanan bu olayların sorumlu mutlaka bulunmalıdır. Dün spor adına yazık olmuştur. Bir spor müsabakasın TOMA’larla falan bu hale getirilmesi kabul edilebilir bir şey değildir.
Samsunspor taraftarı terörist değildir. Taraftar, takımını desteklemek için stada gitmiştir. Biletli Samsunspor taraftarı stada alınmamıştır. Bunu kabul etmek mümkün değildir. "

Twitter hesabından açıklama yapan Milletvekili Erhan Usta  ise, "Bu görüntüler bir terör eyleminden değil, Yeni Çorumspor maçı için deplasmana giden büyük Samsunspor taraftarına kolluk kuvvetlerinin jop ve biber gazıyla yaptığı orantısız müdahaleden. Arma sevdalısı hemşehrilerime geçmiş olsun diyar ve konunun takipçisi olacağımı belirtmek istiyorum" ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR2 yorum
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Mübadil20 ay önce
Fırsat bu fırsat bastırın beyler. Ama yemezler... Samsunspor taraftarı gerçek yüzünüzü gördü bu işler öyle tweetlerle olacak şeyler değil. Takımın bugün bulunduğu ligde olmasının müsebbibi sizlersiniz sahiplenmediniz takımın ihtiyacı olduğunda yalnız bıraktınız.
Tolga ulusoy20 ay önce
Bulanlar boş laflar biz eskiyi bırakıpta önümüzdeki maçlara bakalım tolga
SIRADAKİ HABER