HaberlerOrduAnaokulu öğrencilerinden kedilere ev

Anaokulu öğrencilerinden kedilere ev - Ordu Haberleri

Ordu'nun Fatsa ilçesinde anaokulu öğrencileri 'Eko Okullar Projesi' çerçevesinde, sokakta yaşayan kediler için sıcak bir yuva doğaya yerleştirdiler.

+
-
Anaokulu öğrencilerinden kedilere ev

İlçenin Evkaf Mahallesi'nde bulunan Fatsa Anaokulu öğrencileri sınıf öğretmenleri Sadık Eren öncülüğünde Fatsa Hail Parkı başta olmak üzere birçok yere kendi yaptıkları kedi evlerini yerleştirdiler. Proje kapsamında kedi evlerini minik öğrencileri ile yaptıklarını söyleyen öğretmen Sadık Eren, 'Fatsa Anaokulu olarak altı yıldır Eko Okullar Projesi'ni uygulamaktayız. İlk iki yıl çöp atık ve geri dönüşüm, sonraki iki yıl enerji çeşitleri ve son iki yıldır da biyolojik çeşitlilik konularını işlemekteyiz. Okul olarak proje kapsamında iki kez yeşil bayrak almaya hak kazandık ve bu yıl üçüncü kez almak için çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Bu yıl ilk defa uygulanan ara tatil döneminde veli öğrenci işbirliğini geliştirmek için kedi evi yapma ödevini verdik. Eko okullar projesinin alt projesi olarak uyguladığımız 'Birlikten Kuvvet Doğar, Kumbaram Çabuk Dolar. Dolan Her Bir Kumbara Bir Hayale Kapı Açar' adlı sınıf içi projemiz ile her cuma sınıf kumbaramıza 1 TL atarak biriktirdiğimiz paralarla kedi ve köpek mamaları aldık. Aldığımız mamaları, veli ve öğrencilerimizin yaptığı kedi evleri ile birlikte Fatsa Atatürk Parkı'na bıraktık. Öğrencilerimizle sıcak çikolatalarımızı içip, parkta doyasıya eğlenerek sokak hayvanlarını yuvaya kavuşturmanın ve karınlarını doyurmanın mutluluğu ile etkinliğimizi bitirdik' dedi.
Fatsa Anaokulu Müdürü Birol Kılıç ise yaptığı açıklamada, 'Okulumuzda birçok projeyi gerçekleştiriyoruz. Bu anlamda kedi evleri projemizi yaptık ve doğada yaşayan kedilerin sıcak bir yuvaya kavuşmasını istedik. Öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum' diye konuştu.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Ceren'in katili kendisini linçten kurtaran polisleri ekip otosunda bıçaklamışGÜNDEM
Ceren'in katili kendisini linçten kurtaran polisleri ekip otosunda bıçaklamış
Giresun'da trafik kazası: 1 ölüGÜNDEM
Giresun'da trafik kazası: 1 ölü
Sakarya'da trafik kazası: 1'i çocuk 3 yaralıGÜNDEM
Sakarya'da trafik kazası: 1'i çocuk 3 yaralı
Sivas'ta 4 kişinin yaralandığı kaza güvenlik kamerasına yansıdıGÜNDEM
Sivas'ta 4 kişinin yaralandığı kaza güvenlik kamerasına yansıdı

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Yeni Çorumspor maçı canlı anlatım Samsunspor Yeni Çorumspor maçı canlı anlatımSamsunspor Yeni Çorumspor maçı canlı yayın nasıl izlerim? Samsunspor Yeni Çorumspor maçı canlı yayın nasıl izlerim?Samsunspor Yeni Çorumspor maçında olaylar çıktı! Samsunspor Yeni Çorumspor maçında olaylar çıktı!Samsunspor maçında Yeni Çorumspor lehine verilen penaltı pozisyonu! Samsunspor maçında Yeni Çorumspor lehine verilen penaltı pozisyonu!Samsunspor Yeni Çorumspor maç özeti Samsunspor Yeni Çorumspor maç özetiSamsunspor, Çorum Karşısında Samsunspor, Çorum KarşısındaSamsunspor'un Muhtemel 11'i Samsunspor'un Muhtemel 11'i8 Aralık Pazar Samsun ve ilçeleri hava durumu, Samsun'da bugün hava nasıl? 8 Aralık Pazar Samsun ve ilçeleri hava durumu, Samsun'da bugün hava nasıl?Samsunspor Yeni Çorumspor maç sonucu Samsunspor Yeni Çorumspor maç sonucuSamsunspor Yeni Çorumspor ilk yarı sonucu Samsunspor Yeni Çorumspor ilk yarı sonucu
SIRADAKİ HABER