HaberlerSamsunSamsun'da sıkıntı yaşanan yaya geçitleri belediyeye bildirilmeli

Samsun'da sıkıntı yaşanan yaya geçitleri belediyeye bildirilmeli - Samsun Haberleri

TŞOF Başkanı Fevzi ATŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, toplu taşıma esnafı ve özel araç sürücülerini kavşak, yaya ve özellikle okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamaları ve geçiş önceliğini yayalara vermeleri konusunda uyardı.

+
-
Samsun'da sıkıntı yaşanan yaya geçitleri belediyeye bildirilmeli

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, İçişleri Bakanlığı  tarafından, ‘Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın ’ sloganıyla 2019 yılının yaya öncelikli trafik yılı ilan edildiğini hatırlatarak, 2018 yılında Trafik Kanunu 'nun 74'üncü maddesinde yapılan değişiklikle, 'Sürücüler, görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermek zorundadırlar' hükmü getirildiğinin altını çizdi.

 

Akın Üner'in kaleminden 'ÖNCELİK YAYANIN' HİKAYESİ...

Bu konuya ilişkin Samsun ’da sıkıntı yaşanan yaya geçitlerinin yerinin ulaşım koordinasyon merkezleri ile belirlendiğini hatırlatan Apaydın, sıkıntı yaşanan trafiği zora sokan yaya geçitleri var ise vatandaşların ve şoförlerin bu durumu belediyeye bildirmeleri halinde gerekli düzenlemelerin yapılabileceğini belirterek şunları söyledi; “ Yaya geçitleri  herkesin kafasına göre konulan bir kural ve yer değildir. Trafiği sıkıntıya sokan bir yaya geçidi varsa Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne müracaat edilebilir. Ulaşım koordinasyon toplantılarında bunun düzelmesi konusunda bizler de TŞOF  olarak gayret sarf edebiliriz. Samsun’dan bize gelecek başvurularda da konuyu projesiyle beraber ulaşım koordinasyon merkezine taşırız. Hem trafik aksamaz hem de yaya zor durumda kalmaz”

Haber:Kübra Öksüz 

Samsun'da yaya önceliği için eğitim şart

Yaya önceliği için fiziki düzenleme şart

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Samsun'da zehir operasyonu! 5 tutuklamaSAMSUN HABER
Samsun'da zehir operasyonu! 5 tutuklama
İlkadım'da yol açma çalışmalarıSAMSUN HABER
İlkadım'da yol açma çalışmaları
Samsun'da kışa hazırlıkSAMSUN HABER
Samsun'da kışa hazırlık
STK'lardan Çin'e 'Doğu Türkistan' tepkisiSAMSUN HABER
STK'lardan Çin'e 'Doğu Türkistan' tepkisi

EN ÇOK OKUNANLAR

İsmail Uyanık basın toplantısı düzenliyor İsmail Uyanık basın toplantısı düzenliyorSamsun'da korkunç kaza! Feci şekilde can verdi Samsun'da korkunç kaza! Feci şekilde can verdiİsmail Uyanık Samsunspor Derneği'nden de İstifa Edecek İsmail Uyanık Samsunspor Derneği'nden de İstifa EdecekSamsunspor ilk devredeki son maçına çıkıyor Samsunspor ilk devredeki son maçına çıkıyorSamsun'da bugün hava nasıl olacak? Samsun'da hava durumu 13 Aralık 2019 Samsun'da bugün hava nasıl olacak? Samsun'da hava durumu 13 Aralık 2019Kongre süreci devam eden Samsun AK Parti İl Başkanlığı'na yeni aday Kongre süreci devam eden Samsun AK Parti İl Başkanlığı'na yeni adayÇocuğuyla Maça Gelene Samsunspor 1922 Konyaspor Maçını İzlemek Bedava Çocuğuyla Maça Gelene Samsunspor 1922 Konyaspor Maçını İzlemek BedavaKaradenizliler'in burnu küçülecek Karadenizliler'in burnu küçülecekSamsun'da silahlı saldırı! Samsun'da silahlı saldırı!Samsun'da torbacı operasyonu Samsun'da torbacı operasyonu
SIRADAKİ HABER