SAMSUN SON DAKİKA

Samsun'da tavuk üst geçidi yapıldı
< >
HaberlerSAMSUN HABERSon yılların trendi 'Hollywood yanağı' nedir?

Son yılların trendi 'Hollywood yanağı' nedir?

+
-
Son yılların trendi Hollywood yanağı nedir?
Son yılların trendi 'Hollywood yanağı' nedir?

Türkiye'de son dönemde 'Hollywood yanağı' olarak bilinen yanak estetiği yaygın hale geldi.

Liv Hospital Samsun Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği’nden Doç. Dr. Umut Tuncel ,özellikle kadınların merak ettiği operasyonla ilgili bilgi verdi.

Dr. Tuncel, “Yeni güzellik trendleri arasında yer alan Hollywood yanağı,ünlü isimlerin de tercihi nedeniyle ilgi odağı haline geldi. Hollywood yanağı bir yanak estetiği olmakla birlikte yüzümüzün köşe ve yanak bölgesinden fazla yağların alınması işlemidir. Bu operasyonla yüz üçgen bir görünümle değişmektedir” diye konuştu.

İŞLEM 45 DAKİKA SÜRÜYOR 

Hollywood yanağı estetiğinde kullanılan yeni yöntemle; bölge odaklı ve kontrollü olarak istenilen görüntünün başarıyla elde edildiğini söyleyen Doç. Dr. Umut Tuncel, “Operasyonla yüzdeki asimetriklikler de giderilir. Bu işlemde ağız içine 2-3 cm kesi atılır. Fazla olan yağ yastıkları çıkartılır. İşlem genel anestezi ile maksimum 45 dakikada sonlandırılır” dedi.Operasyonunun risklerine de dikkat çeken Tuncel sözlerini şöyle sürdürdü: “Hollywood yanağı operasyonu risksiz bir operasyon değildir. Riskler kanama ve enfeksiyon görülmesi gibi problemlerdir. Oluşabilecek risk durumlarında antibiyotik kullanımı ile tedavi gerçekleşir.”

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER