HaberlerAydınKOSGEB'den emniyet mensuplarının ailelerine girişimci desteği

KOSGEB'den emniyet mensuplarının ailelerine girişimci desteği - Aydın Haberleri

Aydın İl Emniyet Müdürlüğü ve KOSGEB Aydın İl Müdürlüğü'nün iş birliğinde hayata geçirilen 'KOSGEB Desteği İle Kendi İşimin Patronu Oluyorum' projesi kapsamında emniyet mensuplarının ailelerine kendi işlerini kurmaları için destek veriliyor.

+
-
KOSGEB'den emniyet mensuplarının ailelerine girişimci desteği

Aydın İl Emniyet Müdürlüğü ve KOSGEB Aydın Müdürlüğü'nün iş birliğinde hayata geçirilen 'KOSGEB Desteği İle Kendi İşimin Patronu Oluyorum' projesi kapsamında Aydın Ticaret Borsası Konferans Salonunda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına Aydın Milletvekili ve AK Parti MKYK Üyesi Metin Yavuz, Aydın İl Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici, İlçe Emniyet müdürleri ve müdür yardımcılarının yanı sıra çok sayı da Emniyet mensubu ve aileleri katıldı.
KOSGEB Aydın İl Müdürü Sadullah Dülger'in sunumuyla verilen desteklerin anlatıldığı toplantıda konuşan Aydın Milletvekili ve AK Parti MKYK Üyesi Metin Yavuz, KOSGEB ve Aydın İl Emniyet Müdürlüğü arasında yapılan işbirliğinin Nazilli Asayiş Büro Amirliği ziyareti esnasında gündeme geldiğini belirtti.
Yavuz yaptığı açıklama da, 'Buharkent ilçemizde düzenlenen KOSGEB toplantımız sonrasında Aydın'a dönerken Nazilli girişinde uygulama yapan Polis memuru arkadaşlarımıza selam vermek ve görevlerinde kolaylıklar dilemek için mola verdik. Uygulama noktası aynı zaman da Nazilli Asayiş Büro Amirliği önünde bir noktaydı. Gece gündüz bizlerin huzuru için görev yapan arkadaşlarımızı ziyaret etmiştik. İkram ettikleri çayın sıcaklığında sohbet ederken beraberimizdeki KOSGEB Müdürümüz ile Emniyet Teşkilatında görev yapan arkadaşlarımızın ailelerine KOSGEB olarak ne gibi destekler verilebileceği konusunda fikir alışverişinde bulunduk. İşte o ziyaretimiz esnasında, tüm emniyet teşkilatı ile düzenlenecek yeni bir toplantıda KOSGEB desteklerinin anlatılmasının faydalı olacağı görüşü gündeme geldi. Bir kaç gün sonra ziyaret ettiğimiz İl Emniyet Müdürümüz Mehmet Suat Ekici ile konuyu bir kez daha değerlendirdik. En az bizler kadar olumlu gören İl Müdürümüz sağ olsun bugünkü toplantıya katılımın bu kadar yoğun ve verimli geçmesinde önemli bir katkı sağlamıştır' dedi.
'Türkiye'nin en verimli topraklarında yaşıyoruz'
Girişimcilik başvurularının diğer illere göre Aydın da çok az olduğunu belirten Aydın Milletvekili ve AK Parti MKYK Üyesi Metin Yavuz yeni girişimcilere KOSGEB'in bir çok alanda destek verdiğini ifade etti. Yavuz yaptığı açıklama da ' Ülke olarak yukarı çıkmaya başladığımız en doğru hükümet sistemine sahibiz. Bu bir rejim değişikliği değil tamamıyla bir yönetim değişikliğidir. Bir buçuk yıldır bu sistem ile birlikteyiz. Geçmişe göre kıyaslandığında daha hızlı kararlar alınıp uygulanıyor. Aydın insanı bir uyuşturucu almış gibi bu konulara pek girmiyor. Türkiye'nin en verimli toprağının üstünde olduğu coğrafyada yaşıyoruz. Allah'ın torpil geçtiği bir coğrafya burası. Fakat biz bunu katma değere dönüştürememişiz. Bunu katma değere dönüştürebilmemiz için düşünmemiz gerekiyor. Bu zengin toprakların onda birine sahip değilken biz geçen yıl 723 milyon ihracat yapmışız. Evet ihracat fazlamız var bu güzel bir şey. Fakat yakınımızdaki Denizli'ye baktığımızda 2 buçuk 3 milyarlık bir ihracat var. Yani bu oradaki insanın girişimciliğinden kaynaklanıyor' dedi.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Toshiba beyaz eşya sektörüne Uğur'la giriyorEKONOMİ
Toshiba beyaz eşya sektörüne Uğur'la giriyor
Süs bitkileri ve fidancılık sektörünün ihracatı için büyük buluşmaEKONOMİ
Süs bitkileri ve fidancılık sektörünün ihracatı için büyük buluşma
EGEİD'ten istihdama bir katkı dahaEKONOMİ
EGEİD'ten istihdama bir katkı daha
Antalya'da 3 gün 3 gece süren masalsı Hint düğünüEKONOMİ
Antalya'da 3 gün 3 gece süren masalsı Hint düğünü

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor 1922 Konyaspor maçı canlı yayın nasıl izlerim? Samsunspor 1922 Konyaspor maçı canlı yayın nasıl izlerim?Samsunspor'un Muhtemel 11'i Samsunspor'un Muhtemel 11'i14 Aralık Cumartesi Samsun'da hava durumu 14 Aralık Cumartesi Samsun'da hava durumu Samsunspor tribünlerinden anlamlı pankart Samsunspor tribünlerinden anlamlı pankartYüksel Yıldırım Samsunspor Store 55 'i ziyaret etti Yüksel Yıldırım Samsunspor Store 55 'i ziyaret ettiSamsunspor 1922 Konyaspor maçı canlı anlatım Samsunspor 1922 Konyaspor maçı canlı anlatımSamsunspor Sahnede Samsunspor SahnedeMinikler ilk kez Samsunspor'u izleyecek Minikler ilk kez Samsunspor'u izleyecekSamsun'da doktorları hayrete düşüren vaka! Samsun'da doktorları hayrete düşüren vaka!14 Aralık Samsun Nöbetçi Eczaneler, İlkadım, Atakum nöbetçi eczane 14 Aralık Samsun Nöbetçi Eczaneler, İlkadım, Atakum nöbetçi eczane
SIRADAKİ HABER