HaberlerSamsunBaşkan Demir: 'Ümit ediyoruz gelecekte kanserde tedavi sağlanacak'

Başkan Demir: 'Ümit ediyoruz gelecekte kanserde tedavi sağlanacak' - Samsun Haberleri

Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) Samsun Şubesi yeni binası açılışında konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 'Ümit ediyoruz gelecekte kanserde tedavi sağlanacak' dedi.

+
-
Başkan Demir: 'Ümit ediyoruz gelecekte kanserde tedavi sağlanacak'

LÖSEV Samsun Şubesi yeni binası düzenlenen törenle açıldı. İlkadım ilçesi Saadet Caddesi'nde açılan yeni LÖSEV Ofisi ve LSV Dükkanın açılış töreni öncesi LÖSEV gönüllüleri tarafından yürüyüş düzenlendi. Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan kortej, Saadet Caddesi üzerindeki yeni LÖSEV Samsun Ofisine kadar bando eşliğinde yürüdü. Yürüyüş sonrası gerçekleştirilen açılış töreninde LÖSEV Korosu tarafından şarkılar seslendirildi. Ardından kürsüye çıkan lösemi hastalığını atlatmış çocuk annelerinden Özlem Katbay, 'Bugün ülkemizde bizim gibi kanserle mücadele etmiş ve halen mücadele eden hasta ve onların aileleri var. Biz sadece onlardan bir tanesiyiz. LÖSEV'in Samsun'da bir şubesi olması bizim için büyük bir şans ve mutluluk' dedi.

'Umutlu başlarsak, güçlü başlarız'
LÖSEV Genel Koordinatörü Hülya Ünver de, 'Biz her şeyden önce lösemiyle ilgili toplumumuza umut aşıladık. 'Lösemi değil biz güçlüyüz' dedik. Lösemiyi yenebileceğimizi söyledik. Bugün artık lösemi ya da kanser olan bir kanı aldığı zaman aileleriniz, çocuklarınız veya yetişkin hastalarımız diyorlar ki 'biz bunu yenebiliriz, biz bununla mücadele edebiliriz'. Umut çok önemli bir şey. Çünkü umutlu başlarsak, güçlü başlarız ve 1-0 yenik değil 1-0 galip başlarız' diye konuştu.

'Eskiden lösemi tedavisi bilinmeyen bir hastalıktı'
Son olarak kürsüye çıkan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise löseminin eskiden tedavisi bilinmeyen bir hastalık olduğunu ifade ederek, 'Bugün Türkiye'de ve dünyada yapılan çalışmalarla birlikte sizlerin de faaliyetleriyle yüzde 92 civarında tedavi imkanı yakalandı. Hızla bu oran yukarı doğru çıkıyor. Ümit ediyoruz inşallah gelecekte hem lösemide ve diğer kanser hastalıklarında da tedavinin gerçekleşmesi sağlanacaktır. Gelişmeler, çalışmalar bu konuda devam ediyor, Türkiye'de de bu konuda çok ciddi faaliyetleri hükümetimiz destekliyor' ifadelerini kullandı.
Başkan Demir'in konuşması sonrası açılış kurdelesi protokol üyeleri ve LÖSEV üyesi çocuklar tarafından birlikte kesildi. Protokol üyeleri kurdele kesimi sonrası ofisi gezdi ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Törene Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, eski Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin ve bazı ilçe belediye başkanları da katıldı.
Tören gösterilerle gün boyunca sürdü.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
OMÜ dumansız hava sahası olacakSAMSUN HABER
OMÜ dumansız hava sahası olacak
En üst sınırda destek alan tek üniversite OMÜ olduSAMSUN HABER
En üst sınırda destek alan tek üniversite OMÜ oldu
Nebiyan Doğa Festivali Fotoğraf Yarışması sonuçlandıSAMSUN HABER
Nebiyan Doğa Festivali Fotoğraf Yarışması sonuçlandı
Farkındalık projeleriyle güvenli çalışma ortamıSAMSUN HABER
Farkındalık projeleriyle güvenli çalışma ortamı

EN ÇOK OKUNANLAR

20 Kasım fındık fiyatları, İl il fındık fiyatları listesi 20 Kasım fındık fiyatları, İl il fındık fiyatları listesiErtuğrul Sağlam ilk antrenmanını yaptı Ertuğrul Sağlam ilk antrenmanını yaptıAkın Üner'in kaleminden Akın Üner'in kalemindenSamsunspor, Urfa'ya Çok Üstün Samsunspor, Urfa'ya Çok ÜstünSamsunspor Şanlıurfaspor maç biletleri satışa çıktı Samsunspor Şanlıurfaspor maç biletleri satışa çıktıAtatürk Ortaokulu Öğretmen Korosundan Anlamlı Konser Atatürk Ortaokulu Öğretmen Korosundan Anlamlı Konser20 Kasım Samsun'da Namaz saatleri, Ezan kaçta okunuyor? 20 Kasım Samsun'da Namaz saatleri, Ezan kaçta okunuyor?Galip Öztürk, İsmail Uyanık ile görüşmesini açıkladı Galip Öztürk, İsmail Uyanık ile görüşmesini açıkladıSamsun'da Hasan Uzunlar'ın yerine Yavuz Yılmaz atandı. Samsun'da Hasan Uzunlar'ın yerine Yavuz Yılmaz atandı.Kadroya geçen taşeron işçilere müjde! Kadroya geçen taşeron işçilere müjde!
SIRADAKİ HABER