HaberlerTokatIspanakta domino etkisi

Ispanakta domino etkisi - Tokat Haberleri

İstanbul ve Tekirdağ'da zehirlenme vak'aları sonrasında Anadolu şehirlerinden Tokat'ta ıspanak fiyatlar düştü.

+
-
Ispanakta domino etkisi

İstanbul ve Tekirdağ'da çok sayıda kişinin ıspanak yemeği yedikten sonra zehirlenmesinin ardından ıspanak satışlarında yaşanan endişe Anadolu'yu da etkiledi. Tokat'ta 3 liradan satılan ıspanak 2 liraya düştü. Çekenli İş Merkezindeki manavlardan Ertuğrul Polat, İstanbul'da yaşanan zehirlenme olayının Tokat'ı da etkilediğini kaydetti. Bağı 3 liradan satılan ıspanağın 2 liraya düştüğünü ifade eden Polat, 'Vatandaşın bu konuda bilinçlenmesi lazım, yıllardır sattığımız ıspanak aynı bir problem yok. 10 sene önceki ıspanak neyse aynısını satıyoruz' dedi.
Manavlardan Samet Say ise vatandaşın ıspanak almaya çekindiğini ifade ederek, 'Vatandaş ezbere konuşuyor, zehirli diyor. Bizim kendi toprağımızda yetişen ıspanak, vatandaşa bunu anlatamıyoruz. Şu an 1 liraya da versek satılmıyor, yani bedavaya da versek alan yok' diye konuştu.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Afyonkarahisar'da büyükbaş hayvan üreticileri yem fiyatlarından dertliEKONOMİ
Afyonkarahisar'da büyükbaş hayvan üreticileri yem fiyatlarından dertli
Engelliye çifte destekEKONOMİ
Engelliye çifte destek
Emekliye 355 TL! Emeklinin gözü Meclis'teEKONOMİ
Emekliye 355 TL! Emeklinin gözü Meclis'te
Dikkat! Ödemelerde son gün 2 AralıkEKONOMİ
Dikkat! Ödemelerde son gün 2 Aralık

EN ÇOK OKUNANLAR

Tavşanlı'da trafik kazası: 6 yaralı Tavşanlı'da trafik kazası: 6 yaralıIsparta'da kaza yapan kamyonetin çarptığı elektrik direği evin çatısına devrildi Isparta'da kaza yapan kamyonetin çarptığı elektrik direği evin çatısına devrildi
SIRADAKİ HABER