HaberlerMevlid KandiliKandil gecesi nasıl ibadet edilir? Mevlid Kandili'nin önemi nedir?

Kandil gecesi nasıl ibadet edilir? Mevlid Kandili'nin önemi nedir? - Mevlid Kandili Haberleri

İslam aleminin merakla beklediği Mevlid Kandili bu gece idrak edilecek. Mevlid Kandili gecesinin önemi ve yapılabilecek ibadetler nelerdir?

+
-
Kandil gecesi nasıl ibadet edilir? Mevlid Kandili'nin önemi nedir?

İslam alemi nin heyecanla idrak edeceği Mevlid Kandili  bu gece. Mevlid Kandili'ni anlam ve önemine yakışır şekilde geçirmek isteyenler Diyanet İşleri Başkanlığı 'nın resmi internet sitesine akın ediyor. 

MEVLİD KANDİLİ NE ZAMAN? 

Mevlid Kandili bu yıl 8 Kasım 2019 Cuma günü idrak edilecek.

MEVLİD KANDİLİ'NDE ORUÇ TUTULUR MU? 

Mevlid Kandili'nde oruç ile ilgili dini bir bilgi yer almıyor. Oruç tutmak isteyenler tutabilir, fakat Mevlid Kandili'nde kesin oruç tutulmalı gibi bir bilgi dini kaynaklarda yer almıyor.

MEVLİD KANDİLİ'NDE NASIL İBADET EDİLMELİ? 

Her kandil günü gibi Mevlid Kandili'nde de dualar okumak, kuran okumak, namaz kılmak, tövbe etmek ve tesbih namazı kılmak gerekir. Yani Mevlid Kandili'nde içimizden geldiği gibi ibadet edebiliriz.

MEVLİD KANDİLİ'NİN ÖNEMİ NEDİR? 

Mevlid; doğum zamanı, doğulan yer ve zaman anlamına gelmektedir. Peygamber Efendimiz (sav)’in doğduğu geceye Mevlid Gecesi denir. Bu gece aynı zamanda Rebiülevvel ayının onikinci gecesidir. Dünyanın her kesiminden Müslümanlar, her sene bu geceyi Mevlid Kandili olarak kutlamaktadır.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Aman dikkat geliyor! Meteoroloji uyardıGÜNDEM
Aman dikkat geliyor! Meteoroloji uyardı
Atatürk Üniversitesi'nden örnek tesisGÜNDEM
Atatürk Üniversitesi'nden örnek tesis
Siyanürün satışına yasak geliyorGÜNDEM
Siyanürün satışına yasak geliyor
'Arılar beni tanır' dedi, yarı çıplak peteklerin arısına daldıGÜNDEM
'Arılar beni tanır' dedi, yarı çıplak peteklerin arısına daldı

EN ÇOK OKUNANLAR

21 Kasım Samsun fındık fiyatları, İl il fındık fiyatları listesi 21 Kasım Samsun fındık fiyatları, İl il fındık fiyatları listesi21 Kasım Perşembe altın fiyatları son durum? Samsun'da altın ne kadar? 21 Kasım Perşembe altın fiyatları son durum? Samsun'da altın ne kadar?21 Kasım Perşembe Samsun ve ilçeleri hava durumu 21 Kasım Perşembe Samsun ve ilçeleri hava durumuKazada otomobilin kopan kapısından yola savrulan kadın hayatını kaybetti Kazada otomobilin kopan kapısından yola savrulan kadın hayatını kaybettiSiyanürün satışına yasak geliyor Siyanürün satışına yasak geliyorAşırı soğuktan dereler dondu Aşırı soğuktan dereler donduOrdu'ya Şehir Hastanesi Müjdesi Ordu'ya Şehir Hastanesi Müjdesi'Arılar beni tanır' dedi, yarı çıplak peteklerin arısına daldı 'Arılar beni tanır' dedi, yarı çıplak peteklerin arısına daldıBayburt Üniversitesi ile OSB Müdürlüğü arasında işbirliği protokolü imzalandı Bayburt Üniversitesi ile OSB Müdürlüğü arasında işbirliği protokolü imzalandıAman dikkat geliyor! Meteoroloji uyardı Aman dikkat geliyor! Meteoroloji uyardı
SIRADAKİ HABER