HaberlerMardinKayyum Nusaybin'e Bilim ve Teknoloji Merkezi kazandırdı

Kayyum Nusaybin'e Bilim ve Teknoloji Merkezi kazandırdı - Mardin Haberleri

Mardin'in Nusaybin İlçe Belediyesi'nin kente kazandırdığı Bilim ve Teknoloji Merkezi'nin açılışı yapıldı. Nusaybin Belediyesi tarafından Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yapılan proje DİKA işbirliğiyle hayata geçirildi.

+
-
Kayyum Nusaybin'e Bilim ve Teknoloji Merkezi kazandırdı

8 Mart Mahallesi'nde bulunan Belediyeye ait Gençlik Merkezi, yeniden dizayn edilerek Bilim ve Teknoloji Merkezi'ne dönüştürüldü. Merkezin açılış kurdelesi, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Fatih Yıldırmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin ve Emniyet Müdürü Yardımcısı Cem Kesici tarafından kesildi. İl Milli Eğitim Müdürü Sarı daha sonra öğrencilerle birlikte 10-D sinema gösterisini izledi.
Bilim ve Teknoloji Merkezini gezdikten sonra açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Sarı, merkezin Nusaybin Belediyesi ve Kaymakamlığın katkılarıyla hayata geçirildiğini söyledi. Sarı şöyle konuştu:
'Merkezimizde gençliğin dilini anlayan gençliğe hitap eden ve teknolojik aletlerin kısaca bir özetini sunan ciddi bir çalışma var. İnşallah Milli Eğitim Müdürümüz gerekli altyapıyı hazırladıktan sonra Nusaybin'imizde eğitim gören 27 bin öğrencimizin tamamını burada misafir edecek. Çocuklarımızın geleceğe nasıl hazırlanmaları gerektiği konusunda onlara katkı sağlayacaklar. Malum dünya dijital bir çağa gidiyor özellikle yapay zeka çağının yoğun olacağı önümüzdeki yıllarda buranın ciddi anlamda Nusaybin'e katkı sunacak. Nusaybin ilmin, irfanın beşiğidir. Nusaybin okulu Harran Üniversitesi'nden çok daha öncedir. Yiğit düştüğü yerden kalkar misali tekrar inşallah insanlığın kurtuluşu, insanlığın salaha erişi, güzel ülkemizin şahlanışı yine Nusaybin'den olacak. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.'
Nusaybin Bilim ve Teknoloji Merkezi'nde, 10-D sinema, planetaryum, sanal gerçeklik, uzay terazisi, dijital albüm, bilgilendirme kiosk, sanal kitap, astronot kıyafeti, gökyüzü atlası, göktaşı ve robotik Kodlama sınıfları olduğu bildirildi.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Minikler meşe palamudu topladıGÜNDEM
Minikler meşe palamudu topladı
Sinop'ta çöken duvarın altında kalan 3 yaşındaki Damla, toprağa verildiGÜNDEM
Sinop'ta çöken duvarın altında kalan 3 yaşındaki Damla, toprağa verildi
15 otizmli öğrenci erozyonla mücadele için tohumları toprakla buluşturduGÜNDEM
15 otizmli öğrenci erozyonla mücadele için tohumları toprakla buluşturdu
Çocuk yaşta YPGPKK'ya katılan 2 terörist teslim olduGÜNDEM
Çocuk yaşta YPG/PKK'ya katılan 2 terörist teslim oldu

EN ÇOK OKUNANLAR

13 Kasım fındık fiyatları, Fındık fiyatları artacak mı? 13 Kasım fındık fiyatları, Fındık fiyatları artacak mı?Üç Takım Namağlup; Biri Samsunspor Üç Takım Namağlup; Biri SamsunsporSamsunspor'da Gol Umudu Bahattin Samsunspor'da Gol Umudu Bahattinİsmail Uyanık Giderken İsmail Uyanık GiderkenSamsunspor'da maç hazırlıkları sürüyor Samsunspor'da maç hazırlıkları sürüyor13 Kasım Samsun'da Namaz saatleri, Ezan kaçta okunuyor? 13 Kasım Samsun'da Namaz saatleri, Ezan kaçta okunuyor?9 yaşındaki kızın sırt çantasından bonzai çıktı 9 yaşındaki kızın sırt çantasından bonzai çıktıSamsun'da kış lastiği uygulaması ne zaman başlıyor? Samsun'da kış lastiği uygulaması ne zaman başlıyor?Samsun polisi yüzlerce kamerayla iz sürdü! Samsun polisi yüzlerce kamerayla iz sürdü!OMÜ'lü Öğretim Üyesi 'Bekarlık kepazeliktir' OMÜ'lü Öğretim Üyesi 'Bekarlık kepazeliktir'
SIRADAKİ HABER