HaberlerSamsunLiv Hospital Samsun organ bağışı panelinde

Liv Hospital Samsun organ bağışı panelinde - Samsun Haberleri

Liv Hospital Samsun yöneticileri, Şehit Ömer Halis Demir Çok Amaçlı Salonu'nda gerçekleşen 'Organ Bağışı Hayat Verir' konulu panele katıldı.

+
-
Liv Hospital Samsun organ bağışı panelinde

Panele, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, İl Sağlık Müdürü Muhammed Ali Oruç, Organ ve Doku Nakli Merkezi Bölge Koordinatörü Dr. Mehmet Kazak, Vali Yardımcısı Hasan Balcı, Dekan Yardımcısı Levent Güngör, Liv Hospital Samsun Medikal Direktörü Dr. Yılmaz Karagöz, Genel Müdür Yardımcısı Fatma Tan Dürüst, çok sayıda başhekim ve davetliler katıldı.


Panelde konuşma yapan İl Sağlık Müdürü Muhammed Ali Oruç , “Organ ihtiyacı sevdiklerimizin de başına gelebilecek bir durum olduğunu unutmamalıyız. Organ bağışında ortaya çıkan en temel sorun, organ bağışının yeterince toplum tarafından benimsenmeyişidir. Ülkemizde sisteme kayıtlı olarak bekleyen 28.470 hastamız mevcuttur. Bu kişiler umutla organ bağışı beklemektedir. Samsun olarak organ ve şifa bekleyen kişiler için var gücümüzle çalışıyoruz. Organ bağışına karar veren bağışçı ailelerimize şükranlarımızı sunarak teşekkür ediyor, bağışla insanlara yaşam veren herkese Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

BİZLERE DÜŞEN GÖREV ORGAN BAĞIŞI KONUSUNDA İNSANLARI DAHA ÇOK BİLİNÇLENDİRMEK 

Liv Hospital Samsun  Genel Müdür Yardımcısı Fatma Tan Dürüst ise toplum olarak herkesin organ bağışı konusunda bilinçli ve duyarlı olması gerektiğini ifade ederek “Birçok hasta umutla organ bağışı bekliyor. Bizlere düşen görev organ bağışının önemi hususunda bilinçlendirmek, bağışı benimsetmek. Liv Hospital Samsun olarak organ bağışında farkındalık yaratmak için Kasım ayı boyunca hastanemizde bağış toplayarak, bilgilendirmeler yapacağız. Herkesi hastanemize bağış yapmak için bekliyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Dr Muzaffer Al: 'Diyabette erken tanı önemli'SAMSUN HABER
Dr. Muzaffer Al: 'Diyabette erken tanı önemli'
Samsun'da kadın şoförler çarpıştıSAMSUN HABER
Samsun'da kadın şoförler çarpıştı
Samsun'da trafik kazası 1 yaralıSAMSUN HABER
Samsun'da trafik kazası 1 yaralı
Samsun son dakika! İsmail Çelebi hayatını kaybettiSAMSUN HABER
Samsun son dakika! İsmail Çelebi hayatını kaybetti

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Hekimoğlu Trabzon maçı ücretsiz canlı yayın Samsunspor Hekimoğlu Trabzon maçı ücretsiz canlı yayınSamsunspor Hekimoğlu Trabzon maçı canlı yayın nasıl izlerim? Samsunspor Hekimoğlu Trabzon maçı canlı yayın nasıl izlerim?Ertuğrul Sağlam'dan Samsunspor'a ilk hamle Ertuğrul Sağlam'dan Samsunspor'a ilk hamleSamsunspor Hekimoğlu Trabzon maçı canlı anlatım Samsunspor Hekimoğlu Trabzon maçı canlı anlatımErtuğrul Sağlam Samsunspor maçını izliyor Ertuğrul Sağlam Samsunspor maçını izliyorSamsunspor Hekimoğlu Trabzon ilk yarı sonucu Samsunspor Hekimoğlu Trabzon ilk yarı sonucuNeslihan Hancıoğlu'ndan Samsunspor'a destek Neslihan Hancıoğlu'ndan Samsunspor'a destekSamsunspor Hekimoğlu TFK maç bilgileri Samsunspor Hekimoğlu TFK maç bilgileriSamsunspor Hekimoğlu Trabzon maçı ilk 11'i Samsunspor Hekimoğlu Trabzon maçı ilk 11'iSamsunspor Hekimoğlu Trabzon FK maçı muhtemel ilk 11'i Samsunspor Hekimoğlu Trabzon FK maçı muhtemel ilk 11'i
SIRADAKİ HABER