HaberlerSamsunMedical Park 'Şans Ver' projesi ile organ bağışına çağırıyor

Medical Park 'Şans Ver' projesi ile organ bağışına çağırıyor - Samsun Haberleri

Şans Ver projesi kapsamında organ bağışına dikkat çekmenin yanı sıra Türkiye'nin dört bir tarafındaki Medical Park Hastaneleri aracılığıyla organ bağışı da toplanacak.

+
-
Medical Park 'Şans Ver' projesi ile organ bağışına çağırıyor

Medical Park Hastaneleri  3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası dolayısıyla “Şans Ver” isimli bir sosyal sorumluluk projesi başlattı. Sağlık alanının öncü kuruluşlarından biri olmanın sorumluluğuyla hareket eden Medical Parkproje kapsamında; bağış ve nakil süreçleriyle ilgili bilgi paylaşımlarıyla farkındalık çalışmalarına imza atacak.Ayrıca Medical Park Hastaneleri’nin lobilerindestant kurularak yıl sonuna kadar organ bağışı toplanacak.

Proje kapsamında Türkiye’de 28 bini aşkın kişinin organ yetmezliği nedeniyle zor koşullarda hayatını sürdürdüğü ve yaşama tutunmak için mücadele verdiğine dikkat çekiliyor. Her yıl binlerce yeni ismin organ bekleme listesine eklenmesine karşın ülkemizdeki organ bağışı ortalamasında istenenin çok altında olmasından hareketle projeyi hayata geçiren Medical Park, organ bağışı sayısının artması için çalışacak.

Organ bağışında bulunmak isteyenlerMedical Park şubelerinde kurulacak organ bağışı stantlarının takviminewww.sansver.orgadresinden ulaşabilecek. Sayfada organ bağışıyla ilgili bilgiler ve merak edilen soruların cevapları da yer alıyor.

VM MEDiCAL PARK SAMSUN HASTANESİ DE BAĞIŞ ÇAĞRISINDA BULUNUYOR 

Şehrinin önde gelen sağlık kurumları arasında yer alan VM Medical Park SamsunHastanesi de Şans Ver Kampanyası’nda önemli rol üstlenecek. Hastane, grubun organ bağışına yönelik çağrısını Samsun’daduyurarak, birçok farkındalık çalışmasına imza atacak. Ayrıca hastaneyıl sonunakadar giriş lobilerinde kuracağı stantlar aracılığıyla organ bağışı toplayacak. Stant tarihlerinin bilgisine www.sansver.org sayfasından ulaşılabilir.

BAĞIŞ İÇİN 5 DAKİKA AYIRMAK YETERLİ 

Organ bağışında bulunmak için sağlık ocaklarına, il/ilçe sağlık müdürlüklerine, bu konuda yetkilendirilmiş devlet ve özel hastanelerin organ bağışı ünitelerine başvurulabiliyor. İki tanık huzurunda imzalanan kısa bir form sonrasında, bağışçıya ''Doku ve Organ Bağış Belgesi'' veriliyor.

 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Dr Muzaffer Al: 'Diyabette erken tanı önemli'SAMSUN HABER
Dr. Muzaffer Al: 'Diyabette erken tanı önemli'
Samsun'da kadın şoförler çarpıştıSAMSUN HABER
Samsun'da kadın şoförler çarpıştı
Samsun'da trafik kazası 1 yaralıSAMSUN HABER
Samsun'da trafik kazası 1 yaralı
Samsun son dakika! İsmail Çelebi hayatını kaybettiSAMSUN HABER
Samsun son dakika! İsmail Çelebi hayatını kaybetti

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Hekimoğlu Trabzon maçı ücretsiz canlı yayın Samsunspor Hekimoğlu Trabzon maçı ücretsiz canlı yayınSamsunspor Hekimoğlu Trabzon maçı canlı yayın nasıl izlerim? Samsunspor Hekimoğlu Trabzon maçı canlı yayın nasıl izlerim?Ertuğrul Sağlam'dan Samsunspor'a ilk hamle Ertuğrul Sağlam'dan Samsunspor'a ilk hamleSamsunspor Hekimoğlu Trabzon maçı canlı anlatım Samsunspor Hekimoğlu Trabzon maçı canlı anlatımErtuğrul Sağlam Samsunspor maçını izliyor Ertuğrul Sağlam Samsunspor maçını izliyorSamsunspor Hekimoğlu Trabzon ilk yarı sonucu Samsunspor Hekimoğlu Trabzon ilk yarı sonucuNeslihan Hancıoğlu'ndan Samsunspor'a destek Neslihan Hancıoğlu'ndan Samsunspor'a destekSamsunspor Hekimoğlu TFK maç bilgileri Samsunspor Hekimoğlu TFK maç bilgileriSamsunspor Hekimoğlu Trabzon maçı ilk 11'i Samsunspor Hekimoğlu Trabzon maçı ilk 11'iSamsunspor Hekimoğlu Trabzon FK maçı muhtemel ilk 11'i Samsunspor Hekimoğlu Trabzon FK maçı muhtemel ilk 11'i
SIRADAKİ HABER