HaberlerSamsunSamsun'daki Mübadillerin Güz Kahvaltısında Bir Dünya Şampiyonu

Samsun'daki Mübadillerin Güz Kahvaltısında Bir Dünya Şampiyonu - Samsun Haberleri

Karadeniz Rumeli Dernekleri Federasyonuna üye derneklerden Samsun Mübadele Derneğinin düzenlediği geleneksel güz kahvaltısı Atakum Yalı Kafede yapıldı.

+
-
Samsun'daki Mübadillerin Güz Kahvaltısında Bir Dünya Şampiyonu

Amasya, Sinop, Tokat, Ordu, Çorum gibi çevre il ve ilçelerden üç yüzü aşkın misafirin Samsun 'a gelerek katıldığı güz kahvaltısında bir hoş geldiniz konuşması yapan Federasyon Başkanı Kemalettin Altınsoy, hemşehri buluşması niteliğindeki etkinliklerin önemine dikkat çekti. Mübadillerin Atatürk'ün hemşehrisi olma bilinci ve sorumluluğuyla hareket etmeleri gerektiğini söyledi.

Etkinliği düzenleyen Samsun Mübadele derneği Başkanı Olcay Yanık  ise 23 Kasım 2019 günü düzenlenecek 13. Uluslararası Balkan Tarihi kongresine misafirleri davet etti.

Etkinlik sonrasında Çanakçı köyü  derneği üyesi Muay Thai Dünya şampiyonu Zeynep Sena COMART 'a Samsun Mübadele Derneği  ve Derecik Mübadele Derneği tarafından plaketler verildi. Dünya şampiyonu mübadil kızın Suriye 'de Barış Pınarı  operasyonundaki mehmetçiğe asker selamı göndermesi salonda büyük alkışla karşılandı.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER