SON DAKİKA

Samsun Milletvekilinin acı günü
<>
HaberlerNilüfer Elik YılmazNilüfer Elik Yılmaz kimdir? Polisi Askeri kovdu!

Nilüfer Elik Yılmaz kimdir? Polisi Askeri kovdu! - Nilüfer Elik Yılmaz Haberleri

Polisi Askeri Belediyeden kovan HDP'li belediye başkanı Nilüfer Elik Yılmaz kimdir? Nilüfer Elik Yılmaz'a ne oldu?

+
-
Nilüfer Elik Yılmaz kimdir? Polisi Askeri kovdu!
Nilüfer Elik Yılmaz kimdir? Polisi Askeri kovdu!

Terör örgütü PKK ile ilişkisi tespit edilen HDP'li belediye başkanlarına yönelik başlatılan soruşturmalar kapsamında; Kızıltepe Belediye Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz, görevden alındı.

HDP'li Yılmaz'ın yerine, Kızıltepe Kaymakamı Hüseyin Çam kayyum olarak atandı.

Görevden alınan HDP'li başkan, seçimlerin ardından belediyeye geldiği ilk günlerde terör saldırılarına karşı alınan önlemleri tek tek ortadan kaldırmıştı.

BALYOZ ŞOVU 

Belediyede koruma olarak görev yapan asker ve polisleri dışarı çıkaran Nilüfer Elik Yılmaz, olası terör saldırılarına karşı kurulan güvenlik duvarlarını da balyozla kırarak şov yapmıştı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA 

Mardin Valiliği'nden yapılan açıklamada; Kızıltepe Belediye Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz hakkında, Mardin 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nin 2014/111 Esas sayılı kovuşturma dosyası kapsamında "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan yargılamasının devam ettiği, ayrıca Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 2019/1642 ve 2019/8289 sayılı dosyalarında ise "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan soruşturmalarının sürdürüldüğü anımsatıldı.

Ayrıca Kızıltepe Belediye Başkanı Yılmaz'ın, hakkında devam eden adli işlem süreçler göz önünde bulundurularak Anayasa'nın 127'nci maddesi ile 5393 sayılı Belediye Kanununun 47'nci maddelerine istinaden, bakanlığın onayı ile geçici bir tedbir olarak görevinden uzaklaştırıldığı ifade edildi. Yılmaz'ın yerine, "belediye başkan vekili" olarak Kızıltepe Kaymakamı Hüseyin Çam'ın görevlendirildiği kaydedildi.

 

NİLÜFER ELİK YILMAZ KİMDİR? 

1962 yılında Mardin Yardere köyünde doğan Nilüfer Elik Yılmaz, ilk, orta ve lise eğitimimi Kızıltepe'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümünde 2. sınıf öğrencisiyken çeşitli nedenlerden dolayı eğitime devam edemeyen Yılmaz, BDP kadın meclisinde ve Mardin teşkilatı disiplin kurulunda aktif olarak görevler üstlendi. Yılmaz, evli ve bir çocuk annesidir. Nilüfer Elik Yılmaz, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri'ndeHDP'nin Mardin Kızıltepe Belediye Eş Başkan adayı olmuştu.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER