SON DAKİKA

Müge Anlı:'Samsun'a emniyet müdürü olmak istiyorum'
<>
HaberlerSamsunCumhuriyet Bayramı Kabulü, Ödevim, Sıcaklıklar, Gısır

Cumhuriyet Bayramı Kabulü, Ödevim, Sıcaklıklar, Gısır - Samsun Haberleri

Levent Kaya'nın kaleminden; Cumhuriyet Bayramı Kabulü, Ödevim, Sıcaklıklar, Gısır

+
-
Cumhuriyet Bayramı Kabulü, Ödevim, Sıcaklıklar, Gısır

SAMSUN HABER ; Haftanın en önemli etkinliği Büyükelçilik Konutundaki “Cumhuriyet Bayramı  Kabulü” idi. Anladığıma göre Türkiye ’nin tüm yurttaşları davet edilmiştik. Bu etkinlik için özel olarak hazırlandım. Saç tıraşımı oldum, gençler gibi giyindim. 23 yıldan daha uzun süredir ilk kez ceket giydim. Trafik o saatlerde sıkıştığı için evden az erken çıktık ve zamanında oradaydık.

Giriş holü dışında konutun üç geniş salonu hazırlanmıştı. Moğolistan ’ın devlet televizyon kanalı yayında idi. İlgilendikleri temel konu yılbaşıyla birlikte THY ’nın İstanbul ’dan doğrudan uçuşları başlatacak olmasıydı. İyi haber, artık doğrudan uçuşla yolculuk süresi kısalıyor. Kötü haber, buna karşın bilet fiyatları düşmek yerine artacağı söyleniyor. THY’ye bir kırmızı kart!

Konuklar geldikçe üç salonun yetmeyeceği ortaya çıktı. Kuzey Suriye’deki harekâtla ilgili olarak batı medyasının yürüttüğü Türkiye karşıtı propagandaya karşın, aralarında Batılı misyon üyeleri olmak üzere, geceye çok sayıda katılan oldu. Moğolistan’ın iki önceki Cumhurbaşkanı, görevdeki bir Bakanı gecenin en üst protokol üyeleri idi. Birçok ülke yanında özellikle ABD’nin üniformalı iki askeri ataşesi de kabuldeydi ve Türk yetkililerle ilişkileri sıcak ve sevimli idi. ABD’de kalan tek dostumuz Trump ’a teşekkür ediyor ve kendisini içten destekliyoruz.

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ 

 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER