SON DAKİKA

6.6 büyüklüğünde deprem!
<>
HaberlerFaizBankalar yeni faiz indirimlerini başlattı!

Bankalar yeni faiz indirimlerini başlattı! - Faiz Haberleri

Bankalar politika faizinin yüzde 14'e düşmesinin ardından ihtiyaç, konut ve taşıt kredisi faiz oranlarını yeniden değerlendirmeye aldı.

+
-
Bankalar yeni faiz indirimlerini başlattı!
Bankalar yeni faiz indirimlerini başlattı!

Kredi faiz oranlarında düşüş eğilimi sürüyor. Merkez Bankası'nın 3 toplantıda 10 puan faiz indirimi gerçekleştirmesi bankaların elini rahatlattı.

Yatırım yapmak isteyenler ve konut almak isteyenlerin önü açılırken, inşaat, otomotiv, emlak sektörü başta olmak üzere onlarca sektörde rekorlar art arda gelmeye başladı. Konut kredisi faiz oranları başta olmak üzere, ihtiyaç ve taşıt kredisi faiz oranlarında düşüşün sürmesi bekleniyor.

Merkez Bankası'nın geçtiğimiz haftaki 250 baz puanlık indirimi henüz bankalarca fiyatlanmadı. Bazı bankalar adımları atarken, bazı bankalar ise değerlendirmeye devam ediyor.

Uzmanlar, 0,99 faiz oranının oldukça cazip olduğunu belirtiyor. Ancak son indirimin ardınan yıl sonuna kadar faizin 0,90'a inebileceğinin de altını çiziyor.

İşte güncel kredi faiz oranları ve merak edilen soruların yanıtları...


Türkiye Ekonomi Bankası, faiz oranları ile özel bankalar arasında öne çıkmaya başladı. Uygun ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi veren TEB, birçok bankadan daha uygun kredi koşulları ile göze çarpıyor. TEB, son faiz kararının ardından konut kredisi faiz oranını 1,10 olarak güncelledi. Bir hamle de ihtiyaç kredisi aizlerinde yapan TEB, oranı 1,08'e çekti. İşte TEB'in güncel faiz oranları...

İHTİYAÇ KREDİSİ ORANI: 15 BİN TL 36 AY VADE 1.08 FAİZ

KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI: 100 BİN TL 120 AY VADE 1,10 FAİZ

TAŞIT KREDİSİ FAİZ ORANI: 40 BİN TL 60 AY VADE 1.25 FAİZ

 

Kar oranı ile kredi veren bankalardan olan Türkiye Finans da indirime gitti. Konut alımlarında 1,12 kar oranı uygulayan banka son indirimin ardından 1,08 orana kadar çekildi. Böylece katılım bankaları arasında Kuveyt Türk'ün ardından en düşük oranı sunan banka pozisyonuna yerleşti.

KONUT KREDİSİ: 1,08

TAŞIT KREDİSİ: 1,12

İHTİYAÇ KREDİSİ: 1,25


ALBARAKA KREDİ KAR ORANLARI 

Konut kredisi : 1,09

İhtiyaç kredisi : 1.15

Taşıt kredisi: 1,13


KUVEYT TÜRK KREDİ KAR ORANLARI 

Konut kredisi : 1,07

İhtiyaç kredisi : 1.37

Sıfır araç satışında kredi : 1,17


ZİRAAT BANKASI KREDİ FAİZ ORANI NE KADAR? 

Ziraat Bankası, konut kredisi faiz oranını yüzde 1'in altına gerileterek 0,99'dan işlem yapmaya başlamıştı. 2 aydır 0,99'dan işlem yapan Ziraat Bankası 25 Ekim itibarıyla da yeni konut alımlarında 0,99 oranında faizle kredi imkanı sunuyor. Ziraat Bankası 10 yıl ve 15 yıl gibi vade seçeneklerini de bünyesinde barındırıyor. İhtiyaç kredisi ve taşıt kredisinde de adım atan Ziraat Bankası'nın faiz oranları şöyle:

Konut kredisi faizi: 0,99

İhtiyaç kredisi faizi: 1.25

Sıfır araç satışında kredi faiz oranı: 1,19


VAKIFBANK KREDİ FAİZ ORANI NE KADAR? 

Bir diğer kamu bankası olan Vakıfbank da art arda adımlar atarak vatandaşlara büyük fırsatlar sundu. Ziraat Bankası ile birlikte faiz indirimine giden Vakıfbank yaklaşık 2,5 aydır 0,99'dan konut kredisi veriyor. Vakıfbank, yeni konut alımlarında 15 yıla kadar vade seçeneğini de sunuyor. Vakıfbank ayrıca ihtiyaç ve taşıt kredisi faizlerinde de büyük adımlar attı. İşte Vakıfbank'ın kredi faiz oranları...

Konut kredisi faizi: 0,99

İhtiyaç kredisi faizi: 1.25

Sıfır araç satışında kredi faiz oranı: 1,17


HALKBANK KREDİ FAİZ ORANI NE KADAR? 

Ziraat Bankası ve Vakıfbank ile birlikte adım atan Halkbank 15 yıl vadeye kadar konut kredisi imkanı sunuyor. Halkbank, yeni konut alımlarında 0,99 faiz oranı uyguluyor. Taşıt ve ihtiyaç kredisinde de haöle yapan Halkbank'ın faiz tablosu şöyle:

Konut kredisi faizi: 0,99

İhtiyaç kredisi faizi: 1.25

Sıfır araç satışında kredi faiz oranı: 1,19


GARANTİ BANKASI KREDİ FAİZ ORANLARI 

Konut kredisi faizi: 1,20

İhtiyaç kredisi faizi: 1.39

Taşıt redi faiz oranı: 1,44

YAPIKREDİ KREDİ FAİZ ORANLARI 

Konut kredisi faizi: 1,17

İhtiyaç kredisi faizi: 1.34

Sıfır araç satışında kredi faiz oranı: 1,49

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER