SAMSUN SON DAKİKA

Samsun'da tavuk üst geçidi yapıldı
< >
HaberlerSAMSUN HABERLiv Hospital ve VM Medical Park meme kanseri için yürüdü

Liv Hospital ve VM Medical Park meme kanseri için yürüdü

+
-
Liv Hospital ve VM Medical Park meme kanseri için yürüdü
Liv Hospital ve VM Medical Park meme kanseri için yürüdü

Liv Hospital Samsun ve VM Medical Park Samsun Hastanesi çalışanları, İl Sağlık Müdürlüğü'nün 'Meme Kanseri Farkındalık Ayı' dolayısıyla düzenlediği yürüyüşe katıldı.

Samsun Haber: Samsun İl Sağlık Müdürlüğü ’nün düzenlediği Meme Kanseri Farkındalık Yürüyüşü’ne Liv Hospital  Samsun  ve VM Medical Park Samsun Hastanesi  çalışanları da destek verdi. İki hastanenin çalışanlarıveyönetimi tam kadro olarak farkındalık hareketinde yer aldı. 

Yürüyüşte “Erteleme pes etme”, “kanserden değil geç kalmaktan kork”, “erken teşhis hayat kurtarır”mesajlı pankart ve brandalar açan Liv Hospitalve VMMedical Park Samsun çalışanları, katılımcılara farkındalık içerikli etiketler de dağıttı. Yürüyüşe İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Hatice Öz ve protokol da katıldı.

Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç çalışmanın bir farkındalık çalışması olduğunu belirtti. Oruç, "Meme kanseri erken tanısı olduğu zaman tedavi edilebilir bir hastalık. O yüzden ne kadar erken teşhis o kadar erken tedavide erken sonuç almak için önemli. Bizim isteğimiz kadınların kendi muayenelerini kendileri yapabilmeleri, mamografilerini yapabilmeleri ve bu tanılamaları yaparak muhtemel bir meme kanserinden kurtulmalarıdır" dedi.

 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER