SON DAKİKA

Samsun'da mezarcılar birbirine girdi: 6 yaralı
<>
HaberlerSelfieHindistan'da selfie can aldı

Hindistan'da selfie can aldı - Selfie Haberleri

BBC'nin haberine göre, polis, Pambar baraj gölüne giren ve el ele tutuşarak selfie çekmek isteyen, aralarında yeni evli bir çiftin de olduğu altı kişiden birinin, ayağının kayması sonucu diğer beş kişiyi de suya çektiğini belirtti.

+
-
Hindistan'da selfie can aldı
Hindistan'da selfie can aldı

4 KİŞİNİN CESEDİNE ULAŞILDI 
Olayda yeni evli kadının ve ailesinden üç kişinin boğulduğunu bildiren polis, suda dengesini sağlamayı başaran eşinin ise yalnızca kız kardeşini kurtarabildiğini ifade etti. Polis, baraj gölü sularında kaybolan dört kişinin cesetlerine ulaşıldığını kaydetti.

"SELFİE ÖLDÜREBİLİR" TABELASI ASILDI 
Karnataka  eyaletinde, 2017'de, selfie çekerken yaşanan ölümlerin önüne geçmek için 11 turistik bölgeye "selfie öldürebilir " yazılı tabelalar yerleştirilmesini ve sosyal medya üzerinden selfie  çekmenin tehlikelerine karşı uyaran mesajlar paylaşılmasını öngören bir kampanya başlatılmıştı.

SELFİE EN ÇOK HİNDİSTAN'DA ÖLÜME YOL AÇIYOR 
ABD  Ulusal Tıp Kütüphanesi tarafından yürütülen çalışmaya göre; Hindistan'da 2011-2017 yıllarında 259 kişi, selfie  çekmeye çalışırken hayatını kaybetti. Dünyada selfie ölümlerinin en yaygın olduğu ülke Hindistan. Hindistan 'ı, Rusya, ABD ve Pakistan takip ediyor.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER