SON DAKİKA

Samsun'da mezarcılar birbirine girdi: 6 yaralı
<>
HaberlerOtoyol Ve Köprülere ZamOtoyol ve köprülere yeni bir zam daha

Otoyol ve köprülere yeni bir zam daha - Otoyol Ve Köprülere Zam Haberleri

Karayolları Genel Müdürlüğü, düzenli bakım ve onarım çalışmalarının yapılabilmesi için otoyol ve Boğaz köprülerinde fiyat düzenlemesi yapıldığını açıkladı. Fiyatlara yaklaşık yüzde 20 oranında zam yapıldı.

+
-
Otoyol ve köprülere yeni bir zam daha
Otoyol ve köprülere yeni bir zam daha

 

Pazartesi itibariyle geçerli olacak zam lara göre, otoyollarda otomobil için en yakın mesafe ücreti 3 lira, en uzak mesafe ücreti 30 lira, Boğaz köprüleri otomobil geçiş ücret i ise 10,50 lira olarak belirlendi.

Açıklamada ayrıca, "15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü geçiş ücret tarifesi ise aks aralığı 3,20 metreden küçük iki akslı araçlar için 10 lira, aks aralığı 3,20 metre ve 3,20 metreden büyük Ulaşım Koordinasyon Merkezi kararı gereğince geçebilen ve geçemeyen her türlü iki akslı araçlar için 13,50, 3 akslı her türlü araçlar için 29,50, 4 ve 5 akslı her türlü araçlar için 58,75, 6 ve yukarı akslı araç için 78,25 ve motosikletler için de 4,25 olarak belirlendi" ifadeleri kullanıldı.

KGM 'in açıklamasına göre, zam yapılmasına gerekçe olarak kontrollü otoyol ve Boğaz köprülerinin hizmet ömürlerinin uzatılması amacıyla yapılan düzenli bakım ve onarımlar gösterildi. Fiyat düzenlemesinin, bu kapsamda işçilik ve malzeme fiyatları ile bakım-işletme maliyetlerindeki artışların göz önüne alındığı belirtildi.

Açıklamada ayrıca her yıl Üretici Fiyat Endeksi'ne göre düzenlenmesi gereken geçiş ücretlerinin, geçen yıl yüzde 33,64 olan enflasyona rağmen 21 aydır artırılmadığına dikkat çekildi.

Enflasyon  tek haneli rakamlarda

Türkiye İstatistik Kurumu Ekim ayı başında enflasyon rakamlarını açıklamıştı. Tüketici fiyat endeksi Eylül ayında yüzde 0,99 arttı, yıllık bazda yüzde 9,26 oldu. Enflasyon Temmuz 2017'den beri ilk kez tek haneye inmişti.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER