SON DAKİKA

Samsun'da mezarcılar birbirine girdi: 6 yaralı
<>
HaberlerSamsunSamsun'a yeni hayvanat bahçesi

Samsun'a yeni hayvanat bahçesi - Samsun Haberleri

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 'Sarıgazel Tabiat Parkı içerisinde bin 700 dönümlük(170 hektar) alan içerisinde hayvanat bahçesi yapılacağını açıkladı.

+
-
Samsun'a yeni hayvanat bahçesi
Samsun'a yeni hayvanat bahçesi

Samsun Haber  :  Samsun  Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir Samsun Hayvanat Bahçesi  ve Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezini gezdi. İlçe belediye başkanlarının da katıldığı gezide Başkan Mustafa Demir, Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesinde bulunan 30 adet vahşi hayvanı başka bir yere nakil ettiklerini belirterek, 'Hayvanlar için çok güzel bir doğal yaşam parkı inşa ediyoruz. Kuracağımız bu alan Samsun'a gelenlerin görmeden gidemeyeceği bir mekan olacaktır' dedi.

Ancak bu yeni doğal yaşam alanında aslan gibi yırtıcılar yer almayacak. 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir,  4 Ekim Hayvanları Koruma Günü'nde Samsun'a yeni bir 'hayvanat bahçesi' kazandırılacağını açıkladı. Başkan Demir, 19 Mayıs ilçesi sınırları içerisinde yer alan Sarıgazel Tabiat Parkı 'nın bin 700 dönümlük bölümüne yeni 'hayvanat bahçesi doğal yaşam alanı' kurulacağını duyurdu.

' Tabiat Parkına Yeni Hayvanat Bahçesi ' 

Mevcut hayvanat bahçesinin kapatıldığı yönünde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirten Başkan Demir, '2005 yılından bu yana hizmette bulunan hayvanat bahçesindeki vahşi, egzotik ve yırtıcı hayvanları ülkemizin çeşitli noktalarındaki doğal yaşam parklarına gönderdik. Çünkü bu tür hayvanların barınabilme yerleri doğal yaşam parklardır. Burada kalan hayvan dostlarımızı ise Sarıgazel Tabiat Parkı içerisinde bin 700 dönüm arazi üzerine inşa edeceğimiz yeni hayvanat bahçesi doğal yaşam alanına aktaracağız' diye konuştu.

'Samsun'a gelenlerin görmeden gidemeyeceği bir mekan inşa ediyoruz' 

Sarıgazel'de oluşturacakları Hayvanat Bahçesi Doğal Yaşam Alanı Projesi 'nin çok amaçlı olacağını da açıklayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 'Sarıgazel'deki hayvanat bahçesi içerisinde ziyaretçilerin, araçlarla bile gezebilecekleri alanlar oluşturulacak. Ayrıca, projede yer alan kafe ve restoranlar da ziyaretçilerin hizmetinde olacak' şeklinde konuştu.YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER