SON DAKİKA

Samsun'da dev operasyon: 11 tutuklama
<>
HaberlerFındıkTZOB Genel Başkanı Bayraktar, piyasaya fındık indirmeyin

TZOB Genel Başkanı Bayraktar, piyasaya fındık indirmeyin - Fındık Haberleri

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, 'Piyasaya fındık indirmeyin' çağrısında bulundu.

+
-
TZOB Genel Başkanı Bayraktar, piyasaya fındık indirmeyin
TZOB Genel Başkanı Bayraktar, piyasaya fındık indirmeyin

Türkiye Ziraat Odaları Birliği  (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar , "3 tane, 5 tane adam fiyat ilan ediyor. Üreticiyi koruyacak bir mekanizmaya ihtiyaç var mı? Var. FİSKOBİRLİK  alım yapsın. Büyüsün gelişsin, isteriz. Çünkü çiftçinin örgütüdür. Destek verilsin, alım yapsın. Tecrübesi ile bu işi o da yapar. FİSKOBİRLİK de başarır bu işi. Onun devrede olması piyasayı çok değiştirir. Oluşan fiyat politikasına direkt etki eder" Dedi.

Her halükarda fındığa sahip çıkan bir mekanizmanın lazım olduğunu dile getiren Bayraktar, 'İlk defa fındık hasadı ndan önce fiyat  açıklandı. Bundan rahatsız olanlar var mı? Elbette oldu, var. Olacaklar. Bazılarının ağızlarının ne konuştuğuna bakmayın. Kalplerinin ne söylediğini biz biliyoruz. Bunlarla çok etkin, dikkatli, akıllı mücadele vermezseniz, bu üreticiyi ezerler. Piyasa 18 lira civarındayken, fiyat 13 liraya nasıl düşer? TMO piyasaya girecek, fiyatları aşağıya çekelim ki, TMO yüksek fiyattan piyasaya girmesin. Şeytanın aklına gelmez bu. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. Bu insanların emeğiyle oynamayın. Size bu bir şey getirmez, size vebal getirir, size sıkıntı getirir, size dua getirmez, beddua getirir iki yakanız bir araya gelmez' ifadelerini kullandı.

'Üreticilerimiz bize yardımcı olsun' diyen Bayraktar, 'Mümkün mertebe biraz dayanalım. Ne kadar sıkıntı içerisinde olduğunuzu, paraya ihtiyacınız olduğunuzu biliyoruz. Sizin halinizi biliyoruz. Ama bu ürün para etsin diyorsanız, ziraat odaları ile çiftçiyi bu noktada bir anlayışta birleştirmemiz lazım. Lütfen bize uyun. Mümkünse TMO'ya vermeye çalışın. Emanete verilen fındık bizi mahvediyor. O fındık alınıp değerlendiriyor. Onun için mümkün mertebe emanete fındık bırakmayalım. Biraz bize yardımcı olun biz sizin önünüzü açacağız. Fiyat çok farklı noktada olacak. TMO'ya verelim biraz direnmeye çalışalım. Piyasaya fındık  indirmeyelim' şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER