SON DAKİKA

Samsunspor-Ümraniyespor maç sonucu: 3-0
<>
HaberlerSamsunSamsun ilk 10 il arasında yer aldı!

Samsun ilk 10 il arasında yer aldı! - Samsun Haberleri

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından en çok koruyucu ailenin olduğu iller arasında Samsun'da ilk 10'da yerini aldı.

+
-
Samsun ilk 10 il arasında yer aldı!
Samsun ilk 10 il arasında yer aldı!

Samsun Haber: Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 'nın koruyucu ailelerin sayısını artırmak için yürüttüğü çalışmalar sonucunda koruyucu aile sayısı 5 bin 458'e yükseldi. Samsun  ise koruyucu aile nin en çok olduğu 10 il arasında yer aldı.

Aile odaklı hizmetlere öncelik veren Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, "Her çocuğun bir ailesi olmalı" düşüncesinden hareketle koruyucu aile ve koruyucu ailelere yerleştirilen çocuk sayısının artması için çalışmalarını sürdürüyor.

Bakanlığın koruyucu aile sayısını artırmak üzere yürüttüğü farkındalık ve bilinçlendirme çalışmaları sonucunda, Türkiye genelinde koruyucu aile sayısı 5 bin 458'e, hizmetten yararlandırılan çocuk sayısı ise 6 bin 682'ye ulaştı.

En çok koruyucu ailenin bulunduğu 10 il şu şekilde; 

1- İstanbul
2-İzmir
3-Ankara
4-Kayseri
5-Konya
6-Kocaeli
7-Bursa
8-Adana
9-Gaziantep
10-Samsun 

Çalışmalar kapsamında, Türkiye'de koruyucu aile olmayan il kalmadı. 11 ilde koruyucu aile yanında kalan çocuk sayısı kuruluşta kalan çocuk sayısını geçti.

Haber: Kübra ÖKSÜZ 

 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER