SON DAKİKA

Ertuğrul Sağlam'dan korona açıklaması
<>
HaberlerFatma BelgenYeşilçamın yıldızı pazara düştü bere satıyor

Yeşilçamın yıldızı pazara düştü bere satıyor - Fatma Belgen Haberleri

 Ünlü sinema sanatçısı Fatma Belgen , sokak hayvanlarına daha fazla destek olmak için elleriyle ördüğü bereleri pazarda satıyor. Ünlü sinema sanatçısı Fatma Belgen , sokak hayvanlarına daha fazla destek olmak için elleriyle ördüğü bereleri pazarda satıyor.

+
-
Yeşilçamın yıldızı pazara düştü bere satıyor
Yeşilçamın yıldızı pazara düştü bere satıyor

İzmir ’de doğan henüz küçükken İstanbul’a göç eden ünlü sinema sanatçısı Fatma Belgen , 2008 yılında doğduğu şehir İzmir’e döndü.

Bir süre bankacılık yaptıktan sonra 1971 yılında Ses dergisinin açtığı ‘Artist Yarışması’nda 3 bin kadın arasında ikinci seçilen ve daha sonra çok sayıda sinema filmi ve dizide rol alan Belgen, İzmir’de sakin bir hayat sürüyor.

Sokak hayvanlarına büyük bir sevgi duyan Belgen, onları daha iyi besleyebilmek için ördüğü bereleri çarşamba ve cuma günleri Gaziemir’de kurulan pazarda satıyor.

İzmir’e ailesiyle daha fazla vakit geçirmek için döndüğünü belirten Belgen, “İstanbul defterini kapatmam gerektiğine inandım. Ailem buradaydı. Ahir ömrümde onlarla yaşamak için 2008’de kalktım geldim ama tek tek hayatlarını kaybettiler. En son sözü kader söyler. Yüce yaratan onları aldı. ‘Allah’ım beni bırakma, beni zelil etme. Ben elimden geldiği kadar kendimi korumaya ve yaşatmaya çalışacağım’ dedim. Ben boş durmayı sevmeyen bir insanım. Örgü örmeyi çocukluktan beri çok seviyorum. Annem öğretmişti. Setten geldiğimde annemin dizinin dibine oturur örgü örerdim. Birkaç yıl önce bereleri örmeye başladım. Burada sokak canlılarına bakıyorum. Kendime yetecek durumdayım ama sokak canlılarını besleyebilmek için bu bereleri pazarda satmaya başladım” diye konuştu.

 

fatma belgen izmir  
YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER