SON DAKİKA

Müge Anlı:'Samsun'a emniyet müdürü olmak istiyorum'
<>
HaberlerKızılırmak Deltası Kuş CennetiOsman Kaymak'tan 'Kuş Cenneti' ne anlamlı davet

Osman Kaymak'tan 'Kuş Cenneti' ne anlamlı davet - Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti Haberleri

Osman Kaymak, vatandaşları Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'ni görmeye davet etti.

+
-
Osman Kaymak'tan 'Kuş Cenneti' ne anlamlı davet

Samsun Valisi Osman Kaymak,  vatandaşları, Türkiye'nin büyük deltalarından biri olan ve UNESCO Dünya Geçici Miras Listesi 'nde yer alan, 350'nin üzerinde göçmen kuş türüne ev sahipliği yapan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti 'ni görmeye davet etti.


Vali Kaymak ve eşi Emine Kaymak, Türkiye'nin büyük deltalarından biri olan ve UNESCO Dünya Geçici Miras Listesi'nde yer alan, 350'nin üzerinde göçmen kuş türüne ev sahipliği yapan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'ni gezdi.

 Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nde Yörükler Ziyaretçi Merkezini de gezen Vali Kaymak ve eşi Emine Kaymak turistlerin burayı da gezerek seyahatlerini renklendirebileceğini belirtti.

Vali Kaymak ebabil kuşlarının bakımlarını inceledi 

Vali kaymak ve eşi Emine Kaymak ayrıca Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Ornitoloji Araştırma Merkezi Cernek Halkalama İstasyonunu ziyaret ederek, kuşlara halkalama işleminin aşamalı olarak nasıl yapıldığı hakkında yetkililerden bilgi aldı. Ziyarette, Bafra Ziraat Bankası çatısının onarımında 95 adet yaralı olarak bulunan, sürüler halinde uçan ve diğer kuşlar gibi ayaklarının üstünde dik bir şekilde duramayan ve ayrıca Kur'an-ı Kerim'de de adı geçen ebabil kuşlarının bakımlarını inceleyen Vali Kaymak ve eşi Emine Kaymak çalışanlara teşekkür etti.

 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER