SON DAKİKA

Son dakika! Sokağa çıkma yasağı gelebilir
<>
HaberlerSamsun Sağlık SenSamsun Sağlık Sen'de vahim iddialar

Samsun Sağlık Sen'de vahim iddialar - Samsun Sağlık Sen Haberleri

Samsun Sağlık Sen bir önceki başkanı İlhan Öksüz sosyal medya hesabı üzerinden veryansın etti. Öksüz, mevcut başkan İlyas Biçer'in aldığı maaşın yükselmesinden yönetim kurulu üyelerine para aktarılmasına kadar ilginç iddialar ortaya attı.

+
-
Samsun Sağlık Sen'de vahim iddialar
Samsun Sağlık Sen'de vahim iddialar

Samsun Haber: Sağlık Sen Samsun  Şubesi 5. Olağan Genel Kurulu 2018 yılı eylül ayında yapılmıştı. Seçimlerde Sağlık Sen Samsun Şube Başkan İlyas Biçer  96 oy ile İlhan Öksüz ’den koltuğu devralmıştı. Kongreden sonra Biçer ve Öksüz birbirlerinin elini havaya kaldırarak dostluk mesajı vermişti. 

Ancak geçen bir senelik süre zarfında olaylar çok daha başka noktalara geldi. Kopan fırtınanın en bariz örneği Öksüz’ün sosyal medya hesabından paylaştığı şu yazı oldu; İlhan Öksüz’ü Samsun Sağlık Sen Başkanlığı’ndan indirmek için elinizden gelen bütün ahlaksızca yalan iftira argümanlarını kullanıp aklınızca beni yıpratmaya kalktınız. Bunlardan en başta kullandığınız yalan ve iftiralardan birisi benim aldığım maaşı yüksekten bol keseden sallıyordunuz. Kaldı ki ben o sendikayı büyütmek için yönetim kurulu arkadaşlarımla geçemi gündüzüme katmış bütün çalışanlara ulaşıp sorunlarını çözmeye çalışırken siz alttan alttan yalan ve ahlaksızca iftiralar yayıyordunuz. Şimdi buradan açıklıyorum ben Başkanlığı bıraktığım da aldığım maaş 5.700 TL idi.


Ve şimdi de buradan soruyorum şu an sendika başkanı olan zatı muhteremin maaşı kaç liradır. Yüzde yüze varan artışın sebebi nedir?
Benim yönetim kurulu arkadaşlarım huzur hakkı adı altında sendikadan verilen ücretleri sendikaya bağışlayıp Sendikamızın bir binası olsun, aracı olsun diye üyelerimize rahat rahat ulaşalım diye her biri dava adamlığı gösterirken, siz elinize fırsat geçince huzur hakki parası diye her bir yönetim kurulu üyesine kaç lira para verilmesine onay verdiniz. Bizler Samsun Sağlık Sen üyesi olarak bu artışları merak ediyoruz.


Tüzük tadilatı diye bir tadilata gittiniz ve alınan kararların hepsini onayladınız el kaldırdınız.


O toplantıda hiç mi vicdaniniz sızlayıp bu paralar bize çok sağlık çalışanları döner sermaye bile alamazken biz bu parayı kabul edemeyiz diye bir duruş göstermediniz. Gerçi sizin bütün derdiniz koltuktu onu bizler biliyorduk da şimdi açık açık bu kadarını da millet sıfır döner sermayeye mahkum edilmişken o sahada gece gündüz çalışan vefakar sağlık çalışanlarımız için keşke kalkıp biz bu paraları istemiyoruz diyebilseydiniz.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER