HaberlerKastamonuFındıkoğlu, 'Merkez Bankası'nın faiz indiriminden mutluluk duyduk'

Fındıkoğlu, 'Merkez Bankası'nın faiz indiriminden mutluluk duyduk' - Kastamonu Haberleri

Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Fındıkoğlu, Merkez Bankası faiz indirimini değerlendirdi. Fındıkoğlu, Merkez Bankasının faiz indiriminde bulunmasından mutluluk duyduklarını söyledi.

+
-
Fındıkoğlu, 'Merkez Bankası'nın faiz indiriminden mutluluk duyduk'

Merkez Bankası'nın faiz indirim kararının, iş dünyası adına sevindirici bir gelişme olduğunu ifade eden Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Fındıkoğlu, 'TCMB Para Politikası Kurulu, Temmuz ayı içerisinde bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını (politika faizi) 425 baz puan düşürerek yüzde 24'ten yüzde 19,75'e indirmiş ve bu gelişme iş dünyasını umutlandırmıştı. Gerek ekonomistlerin gerekse iş dünyasının beklentisi faiz indirimlerinin devamının geleceği yöndeydi. Son yapılan açıklamaya göre politika faizi 3,25 baz puan düşürülerek yüzde 16,50 ye indi. Faiz indiriminin devamı, reel sektörün moralini yükselten bir karar oldu. Şimdi sıra bankalarda Faizlerin indirilmesi ve reel sektörün önünün açılması iş dünyamızı cesaretlendirecek ve ülke ekonomimizin hızla gelişmesine büyük katkı sağlayacaktır. Bu gidişata özel sektör bankalarının da destek vererek faiz indirimini gerçekleştirmelerini bekliyoruz' dedi.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Thomas Cook'un Türkiye temsilcisinden otelcilere mektupEKONOMİ
Thomas Cook'un Türkiye temsilcisinden otelcilere mektup
Başkan Öz, Kosova'da Business Forum Prizren'e katıldıEKONOMİ
Başkan Öz, Kosova'da Business Forum Prizren'e katıldı
Müşteri ilişkilerini iyi yöneten şirketler rekabette bir adım öndeEKONOMİ
Müşteri ilişkilerini iyi yöneten şirketler rekabette bir adım önde
KARDEMİR otomotiv ve savunma sanayisi için kaliteli çelik ürettiEKONOMİ
KARDEMİR otomotiv ve savunma sanayisi için kaliteli çelik üretti

EN ÇOK OKUNANLAR

Müge Anlı'da ağızları açık bırakan itiraf Müge Anlı'da ağızları açık bırakan itiraf23 Eylül Pazartesi güncel fındık fiyatları ne kadar? 23 Eylül Pazartesi güncel fındık fiyatları ne kadar?Samsun'da amcalarını öldüren kızlar adliyede Samsun'da amcalarını öldüren kızlar adliyedeEgzoz kokusuna karşı parfüm kokusu için pedal çevirdiler Egzoz kokusuna karşı parfüm kokusu için pedal çevirdilerSamsun'da kuryelerin trafikteki sohbeti ölümle bitiyordu Samsun'da kuryelerin trafikteki sohbeti ölümle bitiyorduSamsun'da 5 kilo esrar yakalandı Samsun'da 5 kilo esrar yakalandıSamsun'da zehir tacirine gözaltı Samsun'da zehir tacirine gözaltıSamsun'da uyuşturucu ticaretine gözaltı Samsun'da uyuşturucu ticaretine gözaltıSamsun'da öğrenci servislerine mobil yazılım Samsun'da öğrenci servislerine mobil yazılımSamsun'da altın fiyatları ne kadar? 23 Eylül Pazartesi güncel altın fiyatları Samsun'da altın fiyatları ne kadar? 23 Eylül Pazartesi güncel altın fiyatları
SIRADAKİ HABER