SON DAKİKA

Samsun'da bankada çalışan onlarca kişi karantinaya alındı
<>
HaberlerSamsunsporSamsunspor, 'TFF Yerde Yatma Ligi'ne' isyan etti

Samsunspor, 'TFF Yerde Yatma Ligi'ne' isyan etti - Samsunspor Haberleri

Yere yatan futbolcunun kolay kolay yerden kalkmadığı bir lig olan TFF 2. Lig'deki bu duruma adeta isyan eden Samsunspor Kulübü bir deklarasyon yayımladı. 

+
-
Samsunspor, 'TFF Yerde Yatma Ligi'ne' isyan etti

TFF 2. Lig'in en olumsuz yönlerinden birisi olarak futbolcuların sürekli zaman çalmaya oynamaları ve yere yatan bir oyuncunun ısrarla yerden kalkmamasını sayabiliriz. Bu durum, Samsunspor  gibi hem hedefe oynayan hem de iyi futbol oynamak isteyen takımların tepkisini çekiyor. Nitekim Samsunspor Kulübü, bu konuda resmi sitesinden bir deklarasyon yayımladı. Metinde şu ifadelere yer verildi: 


#futboloynamakistiyoruz 


Modern futbolun geldiği noktanın aksine, ülkemizde ve özellikle de şu an mücadele ettiğimiz TFF 2. Liginde oynanan karşılaşmalarda aktif futbol süresinin çeşitli sebepler ile son derece kısaldığını görüyoruz. 

Oyunun düdükler ile sürekli durmasının yanı sıra sahadaki futbolcuların çeşitli sebepler ile zaman geçirmeye çalışması oyun temposunun bir türlü yükselmemesine neden olmaktadır. Bu sebeple, futbol ana amacından uzaklaşmakta ve vadettiği heyecan, eğlence ve seyir zevkini insanlara sunamamaktadır. 


Yılport Samsunspor kulübü olarak her zaman dile getirdiğimiz gibi adil ve göze hoş gelen oyundan yanayız. Rakiplerimizin de oyunun saygınlığına uygun hareket etmesini arzu ediyoruz. Puan almak için her yol mubahtır anlayışını reddediyoruz. 

Bu bağlamda ligin 2. haftasında karşılaştığımız Pendikspor karşısında rakibimizin sistemli ve planlı şekilde oyun süresinden çalma girişimlerinin bu denli fazla olmasını uygun bulmuyoruz. 


Daha fazla taraftarın tribünlere çekilmesi ve Türk futbolunun daha iyi seviyelere gelmesi için tüm takımlarımıza görev düştüğünü hatırlatmak ve tüm takımlarımızın futbolun güzelliklerini ortaya çıkarabileceklerine dair inancımızı yinelemek istiyoruz.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
SIRADAKİ HABER