SON DAKİKA

Samsun'da tramvay yayaya çarptı
<>
HaberlerAtakumCemil Deveci'den örnek davranış

Cemil Deveci'den örnek davranış - Atakum Haberleri

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveciden Örnek alınacak davranış.

+
-
Cemil Deveci'den örnek davranış

Samsun’un Atakum  ilçe Belediye Başkanı Cemil Deveci , masa tenisinde 6 yıldır namağlup Türkiye şampiyonu olduktan sonra en son Avrupa 3.'sü olan down sendromlu milli sporcu Salihcan Öztanka l'ı makamında ağırladı. Başkan Deveci, “Salihcan'ın başarılarıyla gurur duyuyoruz. Bu sene olimpiyat şampiyonluğu için söz verdi” dedi.
Samsun'da Özel Yıldızlar Spor Kulübü bünyesinde spor faaliyetlerine başarılı biçimde devam eden down sendromlu milli sporcu Salihcan Öztankal, antrenörü Abdullah Kemal Yaşkafa ve ablası Büşra Öztankal ile Atakum Belediye Başkanı Deveci'yi makamında ziyaret etti. Masa tenisinde Avrupa 3.'sü olan Öztankal, başarısının mutluluğunu Başkan Deveci ile paylaştı.

“Onunla çalışmak çok keyifli”

Öztankal'ın 4 yıldır antrenörlüğünü yapan Yaşkafa, 19 yaşındaki genç sporcunun başarılarıyla gurur duyduklarını ifade ederek, “Salihcan, son 6 yıldır namağlup Türkiye şampiyonu oldu. Her şampiyonadan alnının akıyla çıktı. Özel bir genç olmasının yanı sıra özel de bir sporcu. Onunla çalışması da çok keyifli” dedi.

“Rakip tanımıyor”

Milli sporcunun ablası Büşra Öztankal ise kardeşinin büyük bir mutlulukla masa tenisi oynadığını belirterek, “Masa tenisi ona her açıdan çok büyük katkı sağladı. Spordan sonra daha sosyal bir genç oldu. Başarılarıyla birlikte ailemizi ve çevremizi gururlandırdı. Maçlarda kazandığında yaşadığı mutluluğun tarifi yok. Çok sıkı çalışıyor, rakip tanımıyor ve gerçekten de onu kimse yenemiyor” diye konuştu.

“Tam destek”
Genç sporcunun hikayesinden ve başarılarından etkilenen Başkan Deveci de, Öztankal'a tam destek sözü verdi. Özel sporcu ile yakından ilgilenen ve bir süre sohbet eden Başkan Deveci aynı zamanda milli sporcudan olimpiyat derecesi de beklediğini dile getirerek, “Salihcan'ın başarılarıyla gurur duydum. En yakın zamanda kendisiyle masa tenisi maçı da yapacağız. Salihcan gibi evlatlarımızın her zaman desteklenmesi gerekli” şeklinde konuştu.

 

BAŞKAN DEVECİ'DEN ÖZEL HEDİYE
Genç sporcunun hikayesinden ve başarılarından etkilenen Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Öztankal'a tam destek sözü verdi. Özel sporcu ile yakından ilgilenen ve bir süre sohbet eden Başkan Deveci, milli sporcuya özel de bir jest yaptı. Bir süre önce kendisine hediye edilmek istenen ancak değerli olduğu için kabul etmeyerek Atakum Belediyesi envanterine ekleten Başkan Deveci, saati şampiyon sporcuya hediye etti. Avrupa derecesi için Öztankal'ı tebrik eden Başkan Deveci, aynı zamanda milli sporcudan olimpiyat derecesi de beklediğini ifade ederek, "Salihcan'ın başarılarıyla gurur duydum. En yakın zamanda kendisiyle masa tenisi maçı da yapacağız. Salihcan gibi evlatlarımızın her zaman desteklenmesi gerekli" sözlerini kaydetti.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
SIRADAKİ HABER