SON DAKİKA

Samsun'da tramvay yayaya çarptı
<>
HaberlerÇarşamba BelediyesiHalit Doğan elleriyle aşure dağıttı

Halit Doğan elleriyle aşure dağıttı - Çarşamba Belediyesi Haberleri

Muharrem ayı dolayısıyla Çarşamba Belediyesi tarafından Tarihi Çarşamba Köprüsü'nde aşure dağıtıldı. Aşure dağıtımına Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan'da katılarak vatandaşlara ikram etti.

+
-
Halit Doğan elleriyle aşure dağıttı

Tarihi Çarşamba Köprüsü ’nde kurulan stantlarda yaklaşık 3 bin kişiye aşure  dağıtımı yapılırken, etkinliğe katılan Belediye Başkanı Halit Doğan’da aşure ikramında bulunduğu vatandaşların Muharrem Ayı’nı kutladı.

Başkan Halit Doğan  “Muharrem Ayı na mahsus geleneklerden biri olan aşure dağıtımını Çarşamba Belediyesi olarak gerçekleştirdik. Aşure paylaşmanın, dayanışmanın, birlikteliğin ve sevginin ifadesi, bolluk ve bereketin simgesidir. Aşurenin bu mecazi anlamı toplumumuz için önem taşımaktadır. Barışın ve kardeşliğin sağlam temellere oturması dileği ile, tüm İslam aleminin Muharrem Ayı mübarek olsun.”dedi.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği aşure ikramına, Başkan Doğan’ın yanı sıra Çarşamba Kaymakamı Doç. Dr. Şükrü Yıldırım, AK Parti İlçe Başkanı Taner Özden ve MHP ilçe Başkanı Kemal Düzgün katıldı.

 

 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
SIRADAKİ HABER