HaberlerOrduBalık sezonu açıldı beklenilen olmadı! Tezgahlar eski günlerini arıyor

Balık sezonu açıldı beklenilen olmadı! Tezgahlar eski günlerini arıyor - Ordu Haberleri

Av yasağının bitmesi ile denize açılan balıkçılar, fazla balık olmadığını ifade etti.

+
-
Balık sezonu açıldı beklenilen olmadı! Tezgahlar eski günlerini arıyor

1 Eylül tarihinde av yasağının bitmesi ile denize açılan balıkçıların ağlarına fazla balık çeşidi takılmayınca tezgahlar eski günlerini arar oldu.

Bu dönemde en çok denizden istavrit  ve mezgit  balığı çıkarken hamsi  de kendini az da olsa göstermeye başladı.

 

 

Tezgahlar şen değil  

Eylül ayının ilk günlerinde balık tezgahlarında çok sayıda çeşitli balıkları sattıklarını söyleyen balıkçı Yusuf Aktaş , 'Bu yıl şen tezgahlarımızın yerini iki veya üç çeşit balık süslüyor. Bol çıkan istavrit ve mezgitin kilosunu 10 TL'den satıyoruz. Vatandaşlarımız bu balıkları alıyor. Hamsi de az da olsa tezgahlarımızda kilosu 15 TL'den yerini almaya başladı. Palamut ise denizde adete kendini gizliyor. Av yapan balıkçılarımızın ağlarından kaçarcasına palamut balığı adeta yok. Birkaç güne daha fazla balık çeşidinin çıkacağına denizden inanıyoruz' dedi.

 Dev bal kabaklarını satmakta zorlanıyorEKONOMİ
Dev bal kabaklarını satmakta zorlanıyor
Siemens teknolojileri 'ISK-SODEX' 2019 Fuarı'nda sergilenecekEKONOMİ
Siemens teknolojileri 'ISK-SODEX' 2019 Fuarı'nda sergilenecek
TESK Genel Başkanı Palandöken: 'Motorine zammı kimse aklından geçirmemeli'EKONOMİ
TESK Genel Başkanı Palandöken: 'Motorine zammı kimse aklından geçirmemeli'
İstanbul en iyi 67'nci öğrenci şehriEKONOMİ
İstanbul en iyi 67'nci öğrenci şehri

EN ÇOK OKUNANLAR

Athena Gökhan'dan Samsunspor Paylaşımı Athena Gökhan'dan Samsunspor Paylaşımı16 Eylül Pazartesi fındık fiyatlarında düşüş var mı? 16 Eylül Pazartesi fındık fiyatlarında düşüş var mı? Samsunluların restorasyon çilesi bitti Samsunluların restorasyon çilesi bittiFındık üreticileri bu haber size Fındık üreticileri bu haber sizeSamsun'da Çeltik üretiminde yeni sistem Samsun'da Çeltik üretiminde yeni sistem16 Eylül Pazartesi Samsun ve ilçeleri hava durumu 16 Eylül Pazartesi Samsun ve ilçeleri hava durumuPendik'te trafik kazası: 2 ölü 1 yaralı Pendik'te trafik kazası: 2 ölü 1 yaralıKırklareli'nde zincirleme kaza: 2'si ağır 3 yaralı Kırklareli'nde zincirleme kaza: 2'si ağır 3 yaralıAdana'da trafik kazası: 1 yaralı Adana'da trafik kazası: 1 yaralıSamsun'da altın fiyatları ne kadar? 15 Eylül Pazar güncel altın fiyatları Samsun'da altın fiyatları ne kadar? 15 Eylül Pazar güncel altın fiyatları
SIRADAKİ HABER