SON DAKİKA

İçişleri'nden Samsun'a genelge! Yarın yapılacak
<>
HaberlerSamsunCanik'te ilkler yaşanıyor

Canik'te ilkler yaşanıyor - Samsun Haberleri

Canik Belediyesinin ilk olarak tertip ettiği buluşma Kuzey Yıldızı Mahallesi Gazi Camii önü Venüs sokakta gerçekleştirildi.

+
-
Canik'te ilkler yaşanıyor
Canik'te ilkler yaşanıyor

Canik Belediyesi  vatandaşların taleplerini beklentilerini bizzat yerinde dinleyip gözlemleyip çözüm noktasında istişare edebilmek için "Başkan Mahallemde" projesi kapsamında mahalle buluşmaları tertip etti.
CANİK GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ SERGİLİYOR 

Program da söz alan Ak Parti Samsun İl Başkanı Av. Ersan Aksu  bu formattaki halk buluşmalarının ilk olması nedeniyle önemli olduğunu söyleyerek Canik Belediyesinde gönül belediyeciliği anlayışıyla hareket edildiğini söyleyerek Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı'yı tebrik etti.

Ak Parti İl Başkanının konuşmasının ardından söz alan Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, "Daha evvel 100 günlük icraatlarımızı anlattığımız tüm kamuoyuna açık yerel buluşmalar programı tertip etmiş vatandaşlarımızı Canik Kültür Merkezimize davet ederek hedeflerimizi, vizyonumuzu, misyonumuzu, ilkelerimizi, planlamalarımızı anlatmıştık. Şimdi ise bizzat halkımızın ayağına giderek mahalle buluşmalarını tertip ediyoruz. İlk buluşmamızı da Kuzey Yıldızı mahallemiz de gerçekleştiriyoruz. Bu buluşmalarımız her hafta devam edecek.
Belediyeyi devraldığımız günden bugüne bir taraftan yapısal ve mali sorunlarımızın çözümü noktasında çaba sarf ederken diğer taraftan hizmet üretmek için var gücümüzle gece gündüz demeden çalışıyoruz.
Daha güzel bir Canik için ilçemizde ve ilimizde bulunan tüm kurumlarla koordinasyon ve işbirliği içerisindeyiz.

HALKIMIZLA ARAMIZA DUVAR ÖRMÜYORUZ 

Kapılarımız sizlere sonuna kadar açık. Bununla birlikte mahalle buluşmalarımızla sizlerle bu şekilde hasbihal etmeyi arzuluyoruz.
Görevi devraldık Bismillah dedik ilk iş olarak yürümeyen hantal sistemi yürür hale getirerek işlemeyen çarkları işler hale getirdik. Treni rayına soktuk. Şimdi vagonları onarıyoruz. İnşAllah önümüzdeki süreçte de emekleyen belediyeyi ayağa kaldırdığımız gibi koşar hale de getirecek ve hizmetlerimizi daha seri bir şekilde hayata geçireceğiz. Bu süreçte Mental ve metal yorgunlukları gidererek sistemli planlı bir şekilde asli sorunlarımıza yöneliyoruz. Bizim birincil önceliğimiz temizlik, fen işleri, park bahçe, yol kaldırım, kanalizasyon, içme suyu, kentsel dönüşüm, kentsel yenileme peyzaj çalışmaları rekreasyon çalışmaları, genel revizyon imar planları, alt yapı gibi asli sorunlarımızdır. Bu sorunlarımızı Büyükşehir belediyemizle uyumlu bir şekilde çalışarak öncelik sırasına göre 5 yıllık süreç içerisinde gidermeye çalışacağız. Bu noktada Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir beyefendiye sonsuz teşekkürlerimizi arz ediyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımızın şehrimiz için bir şans olacağını hep söylemiştik. Bugün bunun meyvelerini topluyoruz. İlçemizde Büyükşehir Belediyemizin destekleriyle 26 km sathi kaplama ve asfalt yol yaptık.

MUHTARDAN TEŞEKKÜR 

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı  konuşmasının ardından vatandaşlara tek tek söz vererek taleplerini ve sorunlarını dinledi. Canik Belediyesi Birim Müdürlerinin de katıldığı toplantı da vatandaşların tüm talepleri not alınarak, program sonrası sorunlar bizzat yerinde gezilerek tespit edildi.

Programın sonunda söz alan Kuzey Yıldızı Mahallesi muhtarı Abdullah Kaya ilk buluşmanın mahallesinde gerçekleştirilmesi ve vatandaşlara tek tek söz verilerek dinlenilmesi nedeniyle Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı'ya teşekkür etti.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER