HaberlerSamsunSamsun'da fındık sahiplerine uyarı!

Samsun'da fındık sahiplerine uyarı! - Samsun Haberleri

Çarşamba Ziraat Odası Başkanı Muammer Aydemir fındık üreticilerine uyarılarda bulundu.

+
-
Samsun'da fındık sahiplerine uyarı!

Çarşamba Ziraat Odası Başkanı Muammer Aydemir, ''Üreticilerimizden isteğimiz, ihtiyacı kadar fındıkları pazara indirsin'' dedi.

Asılsız haberlere inanmayın 

TMO'nun 250 bin tonluk deposu bulunduğunu, bunun yanı sıra fındık alımı için 34 ayrı noktada 200 bin tonluk depo kiralaması gerçekleştirildiğine işaret eden Aydemir, "TMO toplamda 400-450 bin ton fındık alımı gerçekleştirecek. ÇKS'de de şu anda 450 bin ton kadar kayıtlı fındık görünüyor. Yani üreticimiz çıkan asılsız haberlere inanmasın, tedirgin olmasın. TMO fındık alımlarında ÇKS kaydına bakıyor ve buna göre alım yapıyor." açıklamasında bulundu.

Üreticiler fındıklarını güzel kurutsun 

Aydemir açıklamasında, "TMO , üreticinin ürününün yüzde 90'ını alıyor. Bunun nedeni de nemli ve çürük olan fındıkları almıyor. Bu sene hava şartları gayet iyi gitti ve fındığın kalitesi çok iyi durumda ancak üretici tamamen kurutup temiz şekilde getirdiği takdirde TMO, fındığın tamamını alır. Bu nedenle üreticimizden fındıklarını iyice kurutmalarını ve temiz şekilde TMO'ya götürmelerini istiyoruz. Fındık hasadının tüm üreticilerimiz ve devletimiz için hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
SIRADAKİ HABER