HaberlerSamsunSamsun'da fındık sahiplerine uyarı!

Samsun'da fındık sahiplerine uyarı! - Samsun Haberleri

Çarşamba Ziraat Odası Başkanı Muammer Aydemir fındık üreticilerine uyarılarda bulundu.

+
-
Samsun'da fındık sahiplerine uyarı!

Çarşamba Ziraat Odası Başkanı Muammer Aydemir, ''Üreticilerimizden isteğimiz, ihtiyacı kadar fındıkları pazara indirsin'' dedi.

Asılsız haberlere inanmayın 

TMO'nun 250 bin tonluk deposu bulunduğunu, bunun yanı sıra fındık alımı için 34 ayrı noktada 200 bin tonluk depo kiralaması gerçekleştirildiğine işaret eden Aydemir, "TMO toplamda 400-450 bin ton fındık alımı gerçekleştirecek. ÇKS'de de şu anda 450 bin ton kadar kayıtlı fındık görünüyor. Yani üreticimiz çıkan asılsız haberlere inanmasın, tedirgin olmasın. TMO fındık alımlarında ÇKS kaydına bakıyor ve buna göre alım yapıyor." açıklamasında bulundu.

Üreticiler fındıklarını güzel kurutsun 

Aydemir açıklamasında, "TMO , üreticinin ürününün yüzde 90'ını alıyor. Bunun nedeni de nemli ve çürük olan fındıkları almıyor. Bu sene hava şartları gayet iyi gitti ve fındığın kalitesi çok iyi durumda ancak üretici tamamen kurutup temiz şekilde getirdiği takdirde TMO, fındığın tamamını alır. Bu nedenle üreticimizden fındıklarını iyice kurutmalarını ve temiz şekilde TMO'ya götürmelerini istiyoruz. Fındık hasadının tüm üreticilerimiz ve devletimiz için hayırlı olmasını diliyorum." dedi.15 Eylül Pazar fındık fiyatlarında düşüş var mıSAMSUN HABER
15 Eylül Pazar fındık fiyatlarında düşüş var mı?
15 Eylül Pazar Samsun ve ilçeleri hava durumuSAMSUN HABER
15 Eylül Pazar Samsun ve ilçeleri hava durumu
Samsun'da sokakta bıçaklı saldırıSAMSUN HABER
Samsun'da sokakta bıçaklı saldırı
Samsun Valisi Osman Kaymak yine farkını gösterdiSAMSUN HABER
Samsun Valisi Osman Kaymak yine farkını gösterdi

EN ÇOK OKUNANLAR

Polisin 'dur' ihtarına uymayan driftçiler kaza yaptı: 2 ölü 1 yaralı Polisin 'dur' ihtarına uymayan driftçiler kaza yaptı: 2 ölü 1 yaralı15 Eylül Pazar Samsun ve ilçeleri hava durumu 15 Eylül Pazar Samsun ve ilçeleri hava durumu15 Eylül Pazar fındık fiyatlarında düşüş var mı? 15 Eylül Pazar fındık fiyatlarında düşüş var mı?
SIRADAKİ HABER