SON DAKİKA

Samsun'da tramvay yayaya çarptı
<>
HaberlerSamsunSamsun'da Konservatuvar kayıtları başladı

Samsun'da Konservatuvar kayıtları başladı - Samsun Haberleri

Türkiye'de belediyeler bünyesinde 'ilk faaliyete geçen' özelliğini taşıyan Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı'nda kurs ön kayıt heyecanı yaşanıyor. 2019-2020 eğitim öğretim yılı için de konservatuvar bölümlerine ilgi her geçen gün artıyor.

+
-
Samsun'da Konservatuvar kayıtları başladı

Samsun haber-  Samsun'da, 1979 yılından bu yana kültür ve sanatsal faaliyetler içerisinde bulunan ve birçok sanatçının yetişmesine ev sahipliği yapan Samsun Büyükşehir Belediyesi  Konservatuvarı, 34 kişilik profesyonel öğretici kadrosuyla yeni sezona hazırlanıyor. Konservatuvarın deneyimli öğretici kadrosu sanat camiasına müzisyen, oyuncu ve dansçı kazandırmaya devam ediyor.

19 Ağustos'ta başlayan ücretsiz kurs kayıtları ise tüm hızıyla sürüyor. Tüm bölümler için açılan kurslarda en çok talebin müzik, resim ve Türk Halk Oyunları bölümlerine olduğu görülüyor. Türk Halk Oyunları Topluluğu, Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, karakalem ve yağlı boya resim, tiyatro, Çok Sesli Polifonik Batı Müziği Korosu ve enstrüman kurslarına katılmak isteyenler başvurularını Anakent İş Merkezi’ndeki Kültür ve Sosyal İşler Şube Müdürlüğü Proje Ofisi’ne yapabiliyor.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
SIRADAKİ HABER