SAMSUN SON DAKİKA

Samsun 1'inci sıraya yükseldi
< >
HaberlerGÜNDEMSon dakika! Ek gösterge, mahkumlara af ve EYT ne zaman çıkacak?

Son dakika! Ek gösterge, mahkumlara af ve EYT ne zaman çıkacak?

3600 ek gösterge, taşeron, mahkumlara af, emeklilikte yaşa takılanlar ve nafaka düzenlemesinde son dakika gelişmeleri haberimizin detaylarında...

+
-
Son dakika! Ek gösterge, mahkumlara af ve EYT ne zaman çıkacak?
Son dakika! Ek gösterge, mahkumlara af ve EYT ne zaman çıkacak?

Milyonlarca kişinin büyük bir merakla beklediği 2019 mahkumlara af ne zaman çıkacak? , taşeron sorunu son durum ne?  , 3600 ek gösterge meselesi , nafaka ve hal yasası için son gelişmeler  merak ediliyor. Herkezin merakla beklediği bu soruların cavabı haberimizde.

TBMM NE ZAMAN YENİ YILA BAŞLAYACAK? 

TBMM Genel Kurulu  Temmuz ayınının sonunda tatile girdi. Meclis 1 Ekim 2019 tarihine kadar kapalı olacak. 1 Ekim günü yaılacak açılış ile TBMM yeni yıla başlayacak.

Meclis tatilde ama komisyonlar tatil süresi boyunca çalışmalarını sürdürdü. Komisyonlar çalışmalarını tamamlayınca meclis genel kurulunun toplanması beklenecek. Genel Kurul , taşeron, af, EYT, mahkumlara af, ek gösterge ve nafaka düzenlemelerinin komisyondan geçmesi sonrası bu yasa tekliflerini gündemine alacak.

TAŞERON DÜZENLEMESİ SON DURUM NE? 

2019 yılında kadro alamayan KİT taşeronlarının kadroya alınacağ bildirilmişti. Ancak bu konuda hala bir somut adım atılmadı.

Öte yandan kadroya geçen taşeron işçilerin maaş ile diğer haklarında bir düzenleme de yapılmadı.

Meclisin açılması ile birlikte taşeron konusunda son durum belli olacak.

3600 EK GÖSTERGE ZAMMMI 

Polis, hemşire, din görevlileri ve öğretmenlerin ek gösterge zammı için geçtiğimiz yıl başlayan bekleyiş devam ediyor. 24 Haziran seçimleri öncesi müjde olarak verilen ek göstergenin TBMM 1 Ekim günü açılınca gündeme gelmesi bekleniyor.

2019 MAHKUMLARA AF 

Mahkumlara af olarak kamuoyuna bilinen ceza indirimi düzenlemesini kapsamına alan yargı reformu Meclis açıldıktan sonra gündeme gelecek. Meclis tatile girmemiş olsa şimdiye yürürlüğe girmiş olması gereken paket, 1 Ekim günü meclis genel kurulun toplanması ile birlikte ilk gündem maddelerinden olacak.

Yargı reformu kapsamında nafaka meselsei de değişecek.

EYT SON DURUM NE? 

Yüz binlerce kişi ile ailesi , emeklilikte yaşa takılanlar meselesinin çözümü için bekliyor. Prim şartını tamamlamalarına rağmen yaş şartına takılan EYT'ler düzenleme bekliyor. Ancak TBMM 'de yaşa takılanlar konusunda bir gelişme yok.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER