SON DAKİKA

Samsunlu asker hayatını kaybetti
<>
HaberlerGündemMinik Eymen yaşam mücadelesini kaybetti

Minik Eymen yaşam mücadelesini kaybetti - Gündem Haberleri

Yaklaşık 3 yıldır lösemi hastalığı ile savaşan 5,5 yaşındaki küçük çocuk bir yıl önce ağabeyinden aldığı kök hücre nakli olmasına rağmen hayatını kaybetti.

+
-
Minik Eymen yaşam mücadelesini kaybetti

1 yıl önce Samsun 19 Mayıs üniversitesi Tıp Fakültesi 'nde ağabeyinden alınan yüzde 100 uyumlu kök hücre kendisine nakil yapılan minik Eymen, nakilden sonra sağlığına kavuştu ancak nakilden 4 ay sonra Lösemi Hastalığı tekrar nüksetti.

Trabzon Of ilçesi' nde yaşayan minik Eymen 3 yıl önce yüksek risk kanser tanısıyla Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Hematoloji Bölümü'nde bir süre tedavi gördü. Buradaki tedavisinin ardından 1 yıl önce Samsun 19 Mayıs üniversitesi Tıp Fakültesi'nde ağabeyinden alınan yüzde 100 uyumlu kök hücre kendisine nakil yapıldı.

Minik Eymen, nakilden sonra sağlığına kavuştu ancak nakilden 4 ay sonra Lösemi Hastalığı tekrar nüksetti. Yüksek risk lösemi teşhisi konulan ve tekrar ilik nakli olmayı bekleyen minik Eymen, tedavi gördüğü 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde önceki gün hayatını kaybetti. Eymen Kurul ’un cenazesi ise dün kılınan cenaze namazının ardından Of ilçesindeki aile mezarlığına toprağa verildi.

Umut ve Yaşam Derneği’nin Başkanı Dr. Nimet Baki , minik Eymen'in ölümü nedeniyle çok büyük üzüntü yaşadıklarını belirterek sosyal medya hesabından “Sana ölüm hiç yakışmadı Eymenim. Bayramda sana Samsun'a bayramlıklarını getirecektim. Oysa“ paylaşımında bulundu.

Baki, Eymen’i mutlu etmek için ellerinden geleni yaptıklarını ifade ederek “Eymen’in dileklerini gerçekleştirmek, sosyalleşmesini sağlamak için üniversiteli gençlerimiz le güzel vakit geçirmesini sağladık. Çeşitli organizasyonlarda bir araya gelerek mutlu olması için elimizden geleni yaptık” ifadelerini kullandı.

Acılı baba Gökmen Kurul  da, “ Oğlumun ruhu için 5 lira dahi olsa Umut ve Yaşam Derneği'ne bağış yapın. Bir tuğla da siz koyun. Duadan başka hiçbir şey istemiyorum. Allah herkesten razı olsun. Donör olun Umut olun insanlara. Hayat bir gün, o da yaşadığımız gün" diye konuştu.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER