HaberlerMumbai HaberleriHindistan'da sağanak muson yağmurları: 22 bin kişi tahliye edildi

Hindistan'da sağanak muson yağmurları: 22 bin kişi tahliye edildi - Mumbai Haberleri

Hindistan'ın güney eyaleti Kerala'da sağanak muson yağmurlarının yol açtığı, sel ve toprak kaybı sebebiyle 22 bin kişi bölgeden tahliye edildi.

+
-
Hindistan'da sağanak muson yağmurları: 22 bin kişi tahliye edildi

Selin yol açtığı olumsuz şartlar sebebiyle Periyar nehri kıyısında bulunan Cochin uluslararası hava limanında uçuşlar durduruldu. Kerala eyaletinin başbakanı Pinarayi Vijayan twitterden bir açıklama yaparak Munnar bölgesinde büyük bir toprak kayması meydana geldiği bildirdi. Yetkililerin kurtarma çalışmaları için her türlü imkanın kullandığı kaydedildi.
Munnar bölgesinde meydana gelen toprak kaymasında en az 2 kişinin hayatını kaybettiği, onlarca insanın mahsur kaldığı ve 70 evin hasar gördüğü belirtildi. Ayrıca Kerala'daki sağnak yağmurlarda geçen 2 gün içinde 20 kişinin hayatını kaybettiği kaydedildi.
Geçen ağustos ayında Kerala'da meydana gelen sellerde 220 kişi öldü ve 5 milyon kişi de sellerden etkilendi. Hindistan'da son bir hafta içinde meydana gelen, evlere, alt yapıya ve tarlalara hasar vererek milyarlarca dolar zarara yol açan sellerin yüzyılın en büyük sel felaketi olduğu ifade edildi.FİSKOBİRLİK'ten hem peşin hem de 25 kuruş fazla fiyatGÜNDEM
FİSKOBİRLİK'ten hem peşin hem de 25 kuruş fazla fiyat
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat'tan Kazım Kurt'a ziyaretGÜNDEM
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat'tan Kazım Kurt'a ziyaret
Görele Belediyesi yaz okulu öğrencileri hünerlerini sergilediGÜNDEM
Görele Belediyesi yaz okulu öğrencileri hünerlerini sergiledi
Aile Bakanı'ndan Emine Bulut Cinayeti hakkında açıklamaGÜNDEM
Aile Bakanı'ndan Emine Bulut Cinayeti hakkında açıklama

EN ÇOK OKUNANLAR

Emine Bulut'un son görüntüsü yürek dağladı Emine Bulut'un son görüntüsü yürek dağladıSon dakika! Samsun'da sel felaketi: 1 ölü Son dakika! Samsun'da sel felaketi: 1 ölü Cuma günü okunacak dualar ve esmalar Cuma günü okunacak dualar ve esmalar23 Ağustos Cuma Bugün Samsun ve ilçeleri hava durumu 23 Ağustos Cuma Bugün Samsun ve ilçeleri hava durumuResimli güncel anlamlı Cuma mesajları 2019 Resimli güncel anlamlı Cuma mesajları 2019Cinsel içerikli sitelere girmeden önce bir kere daha düşünün Cinsel içerikli sitelere girmeden önce bir kere daha düşünün2019-2020 sezonunun kuralları belli oldu 2019-2020 sezonunun kuralları belli oldu40 yıllık hayali gerçek oldu 40 yıllık hayali gerçek olduSamsun Valiliği'nde değişiklik Samsun Valiliği'nde değişiklikFındık bu gün ne kadar? 23 Ağustos Cuma fındık fiyatları Fındık bu gün ne kadar? 23 Ağustos Cuma fındık fiyatları
SIRADAKİ HABER
}