SON DAKİKA

Samsunspor'da Bahattin Köse krizi sona erdi
<>
HaberlerSamsun SonFındık fiyatlarının açıklanmamasına Fuat Köktaş'tan tepki

Fındık fiyatlarının açıklanmamasına Fuat Köktaş'tan tepki - Samsun Son Haberleri

Samsun son haber! Samsun Millet Vekili Fuat Köktaş Fındık Bölgesinde Milletvekilleri ile bir araya gelerek Eylem Planı oluşturdular.

+
-
Fındık fiyatlarının açıklanmamasına Fuat Köktaş'tan tepki
Fındık fiyatlarının açıklanmamasına Fuat Köktaş'tan tepki

Samsun son haber! Fındık bölgesi  milletvekilleri ile bir araya gelen AK Parti Samsun  Milletvekili Fuat Köktaş,  amaçlarının hasat dönemi başlamadan önce fındık fiyatı nın açıklanması ve fındıktaki belirsizliğin ortadan kalkması olduğunu söyledi.

Milletvekili Köktaş, fındık bölgesi milletvekilleri ile birlikte 2019- 2020 fındık sezonunu değerlendirmek ve eylem planı oluşturmak üzere bir araya geldikleri toplantının ardından açıklamalarda bulundu.

FINDIKTAKİ BELİRSİZLİĞİN ORTADAN KAKMASINI İSTİYORUZ 

Toplantının bir adım sonrasında Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile bir araya gelmek olduğunu ifade eden Köktaş, "Amacımız hasat dönemi başlamadan önce fındık fiyatının açıklanması ve fındıktaki belirsizliğin ortadan kalkmasıdır" dedi.

ÇİFTÇİMİZİN YAYNINDAYIZ 

AK Parti hükümetleri olarak çiftçinin her zaman yanında olduklarını kaydeden Milletvekili Köktaş, “Ürün, yatırım ve alan bazlı destekleri vererek çiftçimizi, tarımla uğraşan insanlarımızı mağdur etmemeye gayret gösterdik. İşte bugün de, bunun hedefe ulaşması için ön çalışmalarımızı hızlandırdık. AK Parti hükümetleri olarak hiç bir dönem çiftçimizi, sanayicimizi yanıltmadık, popülist siyaset yapmadık. Hele hele ucuz siyasete asla prim vermedik. Bu, bundan sonrada böyle olacak” diyerek açıklamalarda bulundu.

FINDIK FİYATLARININ KARARINI FINDIKCILAR VERSİN 

2018 yılında ziraat odaları ve tarafların, rekoltenin düşük olduğunu, hükümetin fiyat açıklamaması gerektiğini, fındık fiyatlarının tırmanışta olduğunu kendilerine bildirmeleri üzerine hükümet olarak sessiz kaldıklarını aktaran Köktaş, “Ancak daha sonra gelişen olaylar üzerine, fiyatların yukarı gitme yerine, aşağıya doğru düştüğünü gördük ve çalışmalar yaparak 14 lira ve 14,50 lira fiyat verilmesinin uygun olacağını ve bu fiyattan sonra da fındığın 18 liraları gördüğünü hep beraber müşahede ettik. Bu fiyatlar baz alınarak inanıyorum ki, bu yıl fındığa hem hükümetimize yük gelmeyecek hem yurt dışı alıcıları sıkıntıya koymayacak hem de çiftçimizin rahat edeceği bir fiyat ilerleyen günlerde bakanlığımız tarafından kamuoyu ile paylaşılacak ve fındık üreticimiz stratejisini ona göre kurgulayacaktır. Gelişmeleri hemşehrilerimizle yeri ve zamanı geldiğinde paylaşmak istiyoruz. Fındığın kararını, fındıkçıların vermesini istiyoruz. Ucuz siyasetle gündeme gelmek isteyenlerinde geçmişte fındıkla alakalı ne yaptıklarını bilmek istiyoruz” dedi.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER