HaberlerGündemAmerikan Armudu'nun adı ne?

Amerikan Armudu'nun adı ne? - Gündem Haberleri

2019 KPSS'de çok konuşuldu. Amerikan armudu olarak bilinen meyvenin adı ne? Yanıtı haberimizde?

+
-
Amerikan Armudu'nun adı ne?

Amerikan armudu KPSS  sorusuyla gündeme geldi. Sınavdan çıkan adaylar, 'Amerikan armudu nedir? Amerikan armudu hangi meyvedir?' sorularına internet üzerinden yanıt arıyor. İşte, Amerikan armudu verilen meyvenin Türkiye'deki karşılığı ve faydaları

AMERİKAN ARMUDU : AVOKADO 

Avokado, anavatanı Orta Meksika olan çiçekli bitkiler sınıfından tarçın ve kafur ağacını da içine alan defnegiller familyasına ait bir ağaç ve bu ağacın meyvelerinin adıdır.  Her dem yeşil subtropik bir meyve türü olan avokado, Dünya üzerinde 5 kıtada 50’ye yakın ülkede yetiştirilmektedir Avokado ismi İspanyolcadan türemiş ve genelikle ‘Amerikan armudu’ olarak da adlandırılmaktadır. Pek çok hastalığın tedavisinde kullanılan avokado ile ilgili çeşitli araştırmalar mevcut.

İşte,Amerikan armudu avokadonun faydaları…

KAN KANSERİNE KARŞI GÜNDE 1 KEZ AVOKADO 

Kanadalı bilim adamlarının araştırması, avokadonun içindeki yağ molekülünün ölümcül kan kanseri türü olan akut myeloid lösemiye yol açan kök hücreleri hedef aldığını gösterdi.

AML hastalarında beyaz kan hücrelerinden olan granülositlerin ve monositlerin  blast adı verilen öncü hücrelerin olgunlaşma sürecinin bozulduğuna dikkati çeken bilim adamaları, avokadodaki avokatin B yağ molekülünün bu süreci durdurabildiğini belirtti.

Bilim adamları sonuçların, avokado içeren bir ilacın geliştirilmesinin ve AML hastalarının yaşam kalitesinin artırılmasının önünü açtığını vurguladı.

AVOKADO KALP DOSTU 

Kalp dostu kolesterol düşmanı olan, Orta ve Güney Amerika’da yetişen avokado; diğer bütün meyvelerin aksine ağırlıklı olarak şeker değil, sağlıklı yağlar ve bol miktarda vitamin, mineral ve antioksidan içerir. Yapılan araştırmaların sonuçlarına göre, avokado yiyen bir grubun kan değerleri, yemeyen gruptakilerle kıyaslandı. Avokado yiyenlerin toplam kolesterol seviyesi düştü.

AVOKADO GÖZ SAĞLINA KATKI SAĞLIYOR 

Avokado göz sağlığı için de oldukça faydalıdır. İçeriğinde zeaksantin ve lutein vardır. Bu maddeler de gözdeki hasarların daha çabuk ve sağlıklı olarak iyileşmesine ve başka hasarlarının oluşmamasına yarar.

AMERİKAN MEYVESİ AVOKADO CİLDE PARLAKLIK GETİRİYOR 

Avokado cilt sağlığı için de sıklıkla kullanılan bir besindir. Direkt olarak cilde uygulanabilen bu besin, içeriğindeki A, C ve E vitaminleri sayesinde cilde parlaklık kazandırır, cildi nemlendirir, yumuşatır ve esnetir. Böylece cilt yenilemede ve cilt problemlerinin tedavisinde rahatlıkla tercih edilebilecek doğal bir üründür.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
SIRADAKİ HABER