HaberlerKonya HaberleriBisiklet tutkunları 251 şehit için 251 kilometre pedal çeviriyor

Bisiklet tutkunları 251 şehit için 251 kilometre pedal çeviriyor - Konya Haberleri

Konya'da, bisiklet sporuna gönül veren aralarında öğrenci ve farklı meslek gruplarının mensubu olan 8 bisiklet tutkunu, düzenlenen etkinlik kapsamında 15 Temmuz 2016'da şehit düşen 251 şehit için pedal çeviriyor.

+
-
Bisiklet tutkunları 251 şehit için 251 kilometre pedal çeviriyor

Konya'da  faaliyet gösteren Selçuklu Seyyahları Bisiklet Derneği  tarafından 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi'n de şehit düşen 251 şehit anısına bisiklet turu düzenlendi. Konyalı 8 bisikletsever, katıldıkları tur kapsamında 251 şehit  için tur tamamlandığında toplam 251 kilometre boyunca pedal çevirmiş olacak.


15 Temmuz Hain Darbe Girişimi'nin  3. yılında düzenlenen tur kapsamında Konya kent merkezinden dün yola çıkarak pedal çevirmeye başlayan 8 bisiklet sever, 90 kilometrelik Konya-Beyşehir  etabını tamamladı.

Geceyi mola verdikleri Beyşehir ilçesinde geçiren ve Beyşehir Kültür Turizm Derneğine  bağlı olarak faaliyet gösteren Beyşehir Bisiklet Topluluğu Bisikletevi'nde misafir edilen bisikletçiler, turun ikinci etabı için ise bugün sabahın erken saatlerinde Seydişehir'e gitmek üzere tekrar yola çıktı.


Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Mustafa Büyükkafalı,  ilçede ağırladıkları bisikletçilere Seydişehir'deki şehit aile ziyaretinde teslim edilmek üzere Türk bayrakları hediye ederek düzenledikleri bu anlamlı tur dolayısıyla kendilerine teşekkür etti.


Selçuklu Seyyahları Derneği Başkanı Gökhan Sizüçen ise 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi'nde şehit düşen 251 şehidi anmak amacıyla düzenledikleri bisiklet turuna kendisiyle beraber Konya'dan aralarında öğrenci ve çeşitli meslek grupları mensubu olan toplam 8 kişi olarak katıldıklarını belirtti. Sizüçen, 'Biz bu turu hem 251 şehidimize hediye edelim hem de dua edelim dedik.

Yola çıkarken de ben ve arkadaşlarım içimizden dualar ederek bu yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Şehitlerimiz hayatını kaybetti, bizim 250 kilometrelik pedal çevirmemiz onların yaptıklarının yanında hiçbir şey değil.

Ama en azından onları analım, yad edelim dedik. Turun ilk etabında Beyşehir'e geldik. Ardından Seydişehir ilçemize doğru devam edeceğiz. Burada bir şehit ailesi ziyareti yapıp Konya'ya dönerek 251 kilometrelik turumuzu tamamlamış olacağız. Bizi Beyşehir'de ağırlayan, misafir eden Beyşehir Kültür ve Turizm Derneğimize ve bisiklet topluluğuna teşekkür ediyoruz' ifadelerini kullandı.

 Sinop'ta boğularak ölen Soner, Öner ve Güneş anıldıGÜNDEM
Sinop'ta boğularak ölen Soner, Öner ve Güneş anıldı
Erozyonla mücadele kapsamında yaklaşık 5 bin metreküp toprak ve çakıl tutulduGÜNDEM
Erozyonla mücadele kapsamında yaklaşık 5 bin metreküp toprak ve çakıl tutuldu
Kaçak mangal kömürü imalathaneleri çevreyi kirletiyorGÜNDEM
Kaçak mangal kömürü imalathaneleri çevreyi kirletiyor
Kazayla kırdığı su borusunun içinden arılar çıktıGÜNDEM
Kazayla kırdığı su borusunun içinden arılar çıktı

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da banyoda bulunan zabıta hayatını kaybetti Samsun'da banyoda bulunan zabıta hayatını kaybettiSamsun'da jiletli intihar, boynunu kesti! Samsun'da jiletli intihar, boynunu kesti!Mustafa Demir korumasını ve eşini müdür yaptı Mustafa Demir korumasını ve eşini müdür yaptıRumlardan molotof'lu saldırı Rumlardan molotof'lu saldırıFındık Fiyatları düşüşe geçti! Fındık fiyatları son durum! 20 Temmuz Cumartesi Fındık Fiyatları düşüşe geçti! Fındık fiyatları son durum! 20 Temmuz Cumartesi2 genç kıza silahlı saldırı 2 genç kıza silahlı saldırı21 Temmuz Pazar Samsun ve ilçeleri hava durumu 21 Temmuz Pazar Samsun ve ilçeleri hava durumuTraktör kazasında baba öldü oğlu yaralı kurtuldu Traktör kazasında baba öldü oğlu yaralı kurtulduServisle otomobilin çarpıştığı kazada iki kişi yaralandı Servisle otomobilin çarpıştığı kazada iki kişi yaralandıŞile yolunda trafik kazası: 2 ölü 5 yaralı Şile yolunda trafik kazası: 2 ölü 5 yaralı
SIRADAKİ HABER
}